Koca Gagalı Penguen

Tüm polar kumaşlarımı elime alıp siyahı ve beyaz olanı bir kenara ayırdığımda niyetim bir Orka, yani katil balina dikmekti. Hem siyah hem de beyaz polarları birarada görünce gözümde bir anda bir penguen canlandı. Hemen kağıda eskizini çizip başladım penguen oyuncağı hazırlamaya.

Kağıda hazırladığım kalıbı kumaşa geçirdim, sonra başladım parçaları dikerek birleştirmeye.  Önce ön gövdeye beyaz göğüs parçasını ve kafa tarafına iki büyük beyaz yanak diktim. Bu aşamadan sonra amigurumi gözleri yerlerine yerleştirdim. Arkalarını vidalayıp sabitledim. Gagasını yüzüne dikip içini doldurdum. Tersine çevirip tüm etrafını diktikten sonra düzüne çevirdim pengueni ve içini boncuk elyafla doldurdum. Kanatlarını ise dış tarafı siyah iç tarafı beyaz olarak hazırladım. İçlerini doldurmadım. Yanlarına el dikişiyle diktim. Ayaklarını da gagası gibi turuncu polardan hazırladım gövdeye sıkıca tuturdum.

Sevdi mi bizimkiler? Hayır! Biri gagası cok büyük dedi, diğeri gözleri çok küçük, bir seven de çıktı tabi ; bizim eve her geldiğinde elinden düşürmeyen Batu.. çok sevdi hem de:)