KAZA HEP YANIBAŞIMIZDA

Sevgili Filiz yazmış ,”Ev kazaları en çok kışın oluyor” diye.

Çarşamba günü bizim başımıza da geldi, daha önce okusaymışım daha dikkatli olur muydum bilemiyorum. Bu aşamada “Allah’a şükür daha kötüsü olmadı” diyorum sadece, tek el ile işlerimi yapmaya ve tuşlara basmaya çalışıyorum.

Biz uzun zamandır kağıt hamuru ile birşeyler yapmayı planlıyorduk. Tarifi aldık ve 2 gün ıslattık kağıtları. İyice eriyip yumuşaması için kaynatma faslı var sonrasında. Normal yemek pişirmekten farklı değil, tabii.

Önemli olan her an yaptığımız her şeyde, kaza risklerini gözden geçirmek ve dikkati elden bırakmamak sanırım. Yoksa kazalar hep yanıbaşımızda. Yemek pişirirken, çay içerken, yürürken, vs…

Kaynattıktan sonra biraz soğuyup süzülmesi gerekiyordu. Balkonda hemen soğur diye düşündüm. Balkona çıktım, elimde tencere ile ama balkon buzlu olduğundan 2 adım bile atamadım, kaydım. Dengemi bulmaya çalışırken tencereyi de bırakamadığımdan koluma döküldü, kaynayan su.

Buz ve soğuk su ile hemen yaptık müdahaleyi ve aldık doktorun yolunu. Sol elimden, bilek ve baş parmak yoğun olmak üzere, dirsek mesafesinin yarısı kadar bir bölge. Çok ciddi olmadığını söyledi doktor, tabii kendi gördüğü vakalarla değerlendiriyor, canımın acısını bilmiyor ki…

Bir sıvı ile temizleyip pomat sürüp sardılar elimi kolumu. Yazacağı ilaçlar için beklerken, kaynım;

– Biz yanık sarılmaz biliriz

diye sordu. Doktorun cevabı şaşırttı bizi;

-Ben 10 yıldır burdayım, ben biliyorum sarılır, 3-4 saat için sardık.

Kendine güvensizlik değil de nedir bu ? Doktor olan sensin, sen de bilmesen biz ne yapacağız? “Halk arasındaki yanlış bilgilerden bir diğeri” diye açıklasa ne çıkar sanki.

Bu arada “iz kalır mı “diye sormayı ihmal etmedim . Kalmayacağını söyledi, bakalım zaman ne gösterecek?

Kendime öyle kızıyorum ki…

Be Özlem , neden balkonun ucuna konulmalı bu tencere, kapı ağzı olsa ne olurdu? Balkonda yürümeyecektin o zaman.

Ayrıca balkonun kapısını açan herkese söylediğin, “dikkat kayarsın” lafını niye kendine söylemezsin?

Olacağı varmış diyorum ve daha kötüsü olmadığı için şükrediyorum. Bir de balkon meraklısı kızım arkamda olmadığı için.

İlave: 30/10/2009– Gelen soru yorumları üzerine yazmak istedik. Contractubex jel kullandım tedavimde ve hemen hemen hiç iz kalmadı yanıktan.  Kahverengi birkaç leke ve bir tane de çok küçük 1mm lik bir izim var.

ev kazaları