İnce Çorapla Yaprak Stencil

Yaklaşan yeni yılla birlikte  çam ağacı temalı craftlar da çoğaldı.   Çocuklaçocuk olarak bu 3. yeniyıl kutlamamız olacak, daha önce yaptığımız çam ağaçlarını görmek için lütfen buraya ve buraya birer tık.  Bu yıl da geleneği bozmayıp bir çam ağacı faaliyeti daha yapacağız.

Ondan önce çam yaprakları ile yaptığımız bu kalemliği paylaşmak istedik,  bu aynı zamanda    bir geri dönüşüm projesi. Biz kalemlik olarak kullanıyoruz şu anda ama proje çok farklı amaçlarla kullanılabilir.

Malzemeler: Teneke kutu (mama kutusu kullandım), akrilik boya, sprey boya, ince çorap, çam ağacı yaprakları, fırça, parmak boyası

Yapılışı:

-Teneke kutuyu akrilik boya ile yeşil renge boyadım (1).

-Boya kuruduktan sonra ince çorabı tenekeye geçirdim.

-Çorapla kaplanmış tenekenin arasına çam ağacından yapraklar yerleştirdim (2).

-Altın renkli sprey boya ile 2 nolu fotoğrafta görülen halini boyadım.

– Boya kuruduktan sonra ince çorabı, ki boyayla birlikte yüzeye yapışmıştı, dikkatli bir şekilde çıkardım. En hassas  aşaması burası aslında. Yapraklar da çoraba yapışık şekilde çıktılar.

– Gereken bölgelerde kamuflaj için altın renkli parmak boyası kullandım.

Yeşil çam yaprak figürlü teneke kutum ve altın renkli yapraklarım oldu. Yapraklar ne oldu peki derseniz onlar için de planım var, yakında.

Bizim çocukluğumuzdaki eski reklamlardan birinde “Eskiyen çoraplarınızı atın Jill geliyor” diyordu, annemler atmayıp paspas örerlerdi, bizde çoraplarla yaprak stencil yaptık.