İGLO

Bizim evin tüm alışverişini genelde ben yaparım, sanırım bu yüzden biraz şaşırdım eşim eve elinde market poşetleriyle geldiğinde. Paketlerin içinde son zamanlarda reklamına çok fazla rastladığım çeşit çeşit iglo kutuları olduğunu görünce şaşkınlığım daha da arttı. “Bunu özellikle sizin için aldım dedi fishfingers paketini çocuklara göstererek, bunu da hemen pişirip yiyelim dedi karides için. Arkadaş sohbetinde methini çok duymuş ve merak edip satın almış iglo’lardan birkaçını.

Hem karidesi hem de fishfingers i hemen yedik. Her birinin üzerinde alternatifli pişirme yöntemleri yazsa da ben karides için iki diş sarımsağı ezip biraz tereyağda hafifçe kızarana kadar pişirdikten sonra tavadan aldım. Karidesleri tavaya atıp arada karıştırarak pişirdim. Baharat olarak sadece karabiber, kırmızı biber ve tuz ekledim. Fishfingersları da kızgın yağda kızarana dek pişirdim. Fishfingersı çocuklar çok severek yediği için sadece ucundan tattım ve ben de çok beğendim. Diğer balık kroketleri gibi balık kıymasından değil mezgit balığının etinden yapılmış. Karides de çok lezzetliydi, daha çok taze karides gibiydi.

Bundan sonra iglonun bezelyesini ve soyafasulyesini de denedik ve çok beğendik özellikle bezelyesinin, yedikten sonra “işte gerçek bezelye bu” dedirten bir lezzeti var . Sırada sebzeleri var denemek istediğim. Siz denediyseniz İglo’yu hangilerini beğendiniz?

İglo hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bu siteye göz atabilirsiniz.