FİMO BUKET

cicekli magnet

Fimo kelimesini duyan masaya kuruluyor Çocukla Çocuk ekibinde. Emin olun kendi oyun hamurlarıyla bu kadar oynamıyor bizim ufaklıklar, fimoyu duyunca en güzel oyunlar bırakılıyor, herkesin bir fikri var, yapılması gereken. Sonraki günlerde onların yaptıklarını da ekleyelim yazının altına, ayılar, yılanlar, vs. Yaptıklarını sitede yayınlamamız için sıkıştırıyorlar bizi zaten.

Katalogta gördüğümüz çiçek buketini yaptık fimodan. Biz buzdolabı magneti olarak düşündük ama siz arkasına mıknatıs yerine kancalı iğne ekleyerek çanta süsü, yaka süsü olarak da kullanabilirsiniz veya ahşap kutunuzu süsleyebilirsiniz. Gerçi bu örneğin renkleri yaka süsü için pek uygun değil, toprak renklerle daha iyi olur.

Nasıl yaptığımızı anlatalım, siz kendinize en uygununu seçin.

Fimoyla yeni tanışacaklariçin de çok uygun bir proje.

Aşağıdaki yapraklardan bol miktarda yapıp, bir araya getirerek bir buket oluşturduk. Üzerine yine detayda görülen çiçeklerden farklı renklerde yapıp yerleştirdik. Ee güzel bir buket kurdelasız olmazdı, kurdelayı da unutmadık.

Yaprak, çiçek, buketin sapı, ve kurdelayı yaparken fimonun şekillendirici aletlerinden (ebeşuar) faydalandık.

Arkasına mıknatısı gömdük ve fırında 130 C de 30 dakika pişirdik. Piştikten sonra isterseniz vernikleyebilirsiniz, parlak olduğu için biz tercih etmedik.

cicek magnet