DOĞUMA GİDİYORUZ

Hayırlısıyla bitiyor !

Nasıl biter dokuz ay dediğimiz o uzun zaman dilimininin son günü bugün.

Yarın, inşallah  39. haftamızı tamamlayarak yeni bir hayata artık 4 kişilik bir aile olarak başlıyacağız.

Bol miktarda heyecan, korku  ve mutluluk hissediyorum. Tam bir çorba  duygularım.

Annemler öğlen gibi burda olacaklar, yarın  sabah erkenden de Kadiköy Şifa’ya gideceğiz.

Hamileliğimi  yaklaşık 15 kilo  alarak tamamlıyorum.  Doğum sonrası    ne kadarı gidecek bakalım. Bizim Adana ya özel kaynar vardır,  acaip severim,   kaynar sayesinde  lohusalıkta daha fazla kilo alabilirim yani. Önümüzdeki günlerde yazarım kaynar tarifi annem getiriyor malzemeleri.

Sezaryenin  genel anestezi olmasına karar verdik doktorumuzla. Ben zaten öyle  doğumu seyredecek, kan görecek  metanete sahip birisi değilim, çok çok korkuyorum.  İlk ameliyatta son dakikada yapmayın kesmeyin diye bağırdığımı hatırlıyorum en son. Ayılırken de “beni kesecekler” diye ağlıyordum, sonra eşim bitti bebek geldi dedi. “güzel mi?” diye sorduğumu hatırlıyorum. O da çok ilginç, güzellik bir anne için parametre olabilir mi ? Üstelik benim gibi güzelliğe verdiği değer ilk sıralarda hiç olmamış birisi olarak. Asla, herkesin yavrusu kendine güzel. Ama narkoz etkisi işte.   Neyse konuya dönecek olur isek, doktoruma nasıl olacak doğum dediğimde  onunda fikri genel anestezi idi.  Sadece penisilin alerjimi konuştuk, onun yerine ilk doğumda aldığım grup anesteziden alacam. Aman arkadaşlar ilaç alerjiniz varsa mutlaka öncesinde netleştirin durumu…

Hastane odamızda  wireless bağlantımız varmış, eşim bunu duyunca benle dalgasını geçti hemen  “oo 1 hafta yatarız o zaman” diye. İrem hn.  Cd izleyebilsin diye yanımızda olacak labtop, belli olmaz belki canlı yayında yapabilirim çok bekletirlerse beni, kafa dağıtmak için.

Bu son bir haftada doğumum ve bebek konusunda öyle güzel paylaşımlar yaşadım ki,    blog yazmanın bize böyle dostlar edindireceğini hayal bile edemezdim. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum dostlarımıza.

Not: Fotoğraf google görsellerden