ÇOCUKLA ÇOCUK 2. YAŞINI KUTLUYOR

2 yıl önce, 8 mart Dünya Kadınlar gününü seçmiştik ilk yazımızı yazmak için.  Çok zorlama  olan yazımız için ikimiz başbaşa verip uzun saatler uğraşmıştık. O gün blog yazmaya başlarken; Sanal alemde dostlar edineceğimizi, onların hayatlarındaki gelişmeleri takip edeceğimizi, takip edileceğimizi,  blog dostlarımızla çok uzakları  sanki mahallemiz gibi tanıyacağımızı, yorumlarla başlayan yazışmaların kimi zaman en özel sırların, güvenilip  danışıldığı maillere dönüşeceğini  hayal bile edemiyorduk.

1. yaşımızı güzel bir pasta ile kutlamıştık, bu yıl ise geriye dönüp bakalım istedik yaptıklarımıza, bakınca da bir hayli şaşırdık. Neler yapmışız neler…

O dönem sıkça yaptığımız; çocuklarımızla birlikte zaman geçirdiğimiz  faaliyetleri  ve ahşap boyamalarımızı paylaşmak üzere çıkmıştık yola.

Çocuklarımızla yaptığımız  faaliyetler arttıkça onların kafasında  bir “etkinlik” kavramı oluşturduk, bizim gibi malzeme ve konu düşünür olmaları sevindirdi bizi.

Hobi dünyasına girince ise  resmen  kendimizi yeniden keşfettik resmen, annelerimiz inanamadı bazen bizim yaptığımıza.  Malzemeler ve kullandığımız teknikler gün geçtikçe çeşitlendi, çoğaldı. Ahşap boyama, fimo, örgü, deri, keçe, boncuk, cam, etamin ve  dikiş, her birinden ayrı keyif aldık.

Evlerimizin dekorasyonuna yönelik yaptığımız ürünlerle birlikte;

küçük aksesuarlarda yaptık, hem kendimize hem yakınlarımıza.

En çok da oyuncak yapmayı sevdik biz, en başından beri çocuklarımız için olduğu kadar kendimiz içinde yaptık her biri oyuncağı zevkle.

Biz hem üretmeye hem de hayatımızı paylaşmaya  uzun yıllar devam etmek istiyoruz. Bizi önemli hissettirdiğiniz,  bizi motive ettiğiniz için de sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Öncelikli tüm blogcu dostlarımızın olmak üzere bütün dünya kadınlarının gününü kutluyoruz.

NOT: Fotoğrafların büyük hallerini görmek ve ürünlerin her birine ayrı ayrı bakmak isterseniz üzerlerine tıklamanız ve açılan flickr sayfamızı incelemeniz yeterli olacaktır.