BARBİE Lİ OYUNCAK ÇANTASI

Kız çocukların en sevdikleri oyuncak bebekler midir? Cumartesi  Hürriyet te yayınlanan Toyiki tarafından yapılan , %64 ü kız olan  2378 çocuğun  katıldığı anket sonuçlarına göre “en  iyi oyuncaklarım bebekler” diyen kız çocukları  %36 yı oluşturuyormuş.  Benim kızım  bu % 36 ya dahil olmayanlardan,  O’nun en sevdiği oyuncakları Minişler ve  o tarzda başka minik hayvancıklar. Bebekleri ise çok ender ortaya çıkıyorlar,  onda da genellikle hayvancıkların sahibi oluyorlar ve ya  onları veterinere getirmiş ya da yeni hayvanlar almak için petshopa gelmiş oluyorlar.

Bu ilgisizliğimize rağmen önceleri  Barbie hevesiyle aldığımız , zaman zaman da hediye olarak gelen  bebeklerimizle, Barbie koleksiyonumuz fena değil. Oyuncaklarımızı toparlamak için çantalar yaparken Barbielerimiz ve Mc Donalds  menülerinden edindiğimiz  bebeklerimiz için de çanta  hazırlamıştık.

Çantayı  Araba Aplikli Oyuncak Çantamız ile aynı  şekilde diktim. Yine değişik renklerde polar kumaşlar kullandım. Sözde Barbie ye benzetmeye çalıştığım bebek aplikesi için boyama kitaplarından birinden çıkardığım kalıbı kullandım. Bebeğin yüz detaylarını ve saçlarını ise kumaş kalemi ile çizdim.