Domestos

Domestosun domates le karıştırılması ile ilgili hemen hepimizin bir anısı vardır heralde. Örneğin bina görevlinize domestos siparişi verdiğiniz, bir bakarsınız ki yanlış anlamış bir kilo domates almış gelmiş, lakin olayın tam tersiyle karşılaşan pek yoktur, tabiki annemlerin süper kapıcısı Ramazan gibi kapıcınız yoksa; Ramazan’a bir kilo domates sipariş ediliyor, Ramazan ne yapıyor?,  alıp geliyor bir kutu domestos..

Bu sefer ben de kampanya da oyuncak veriyor diye altı aylık domestosumu bir seferde aldım. Kampanyaya göre iki tane birden alana bu mikrop hediyeydi. Ee malumunuz, çocuk iki olunca, dört kutu çamaşır suyum, iki de mikrobumuz oldu. Bu mikrop bu arada Domestosun reklamlarında olan animasyon un peluş hali.

Bizimkiler okuldan eve gelince yeni oyuncaklarıyla karşılandılar kapıda, sevinçlerini görmeliydiniz. İsimleri bile kondu hemen. Birinin adı H1N1, diğerinin ki de “Haş-one-En-One”( büyük oğlum ingilizcesinin iyi olduğunu belirtecek ya)

Şunlara bakın nasıl da baygın baygın bakıyorlar:) Sizler de bu markayı kullanıyorsanız ve çocuklarınız ilginç oyuncakları seviyorlasa kaçırmayın deriz.

Not: Bu yazıya Lale Abla’nın yaptığı yorumu ekliyoruz ve kendisine teşekkür edip “Hayatımızdaki yanlışlıklar” konusunu mim olarak devam ettirmek istiyoruz .

İşte Lale Ablanın yorumu:

süper ya, bizimde buna benzer bir anımız var. Gamze çok küçük ama babasının telefon numarasını ezbere bilip arayıp, istediği siparişleri veriyordu. Ablası defterlerine etiket yapıştırken bu ne abla demiş, O da etiket demiş. Hemen babasının aramış, gelirken bana etiket al demiş. Akşam babası eti kek getirince kıyametler koptu.  hep böyle hoşluklar olsun hatta bu ne güzel bir mim olsun,

GeCe, Smilena, Sesiber, Mavianne, Anneişte, Gülcan,  Lale Abla ve su anda ismini sayamadığımız diğer blogcu dostlarımız

Hadi anlatın bize sizin de başınıza geldiyse böyle olaylar