pamuk poğaça

Çok Kolay Poğaça

Pamuk poğaça bizim evde yerini bu tarife bıraktı son günlerde. Çok daha pratik ve daha az malzemeli. Okuldan gelen bizim aç kurtlar için de ideal. Hele bir de içi boş yapılmışsa domates , peynirle muhteşem. Bugüm ev hayırlamaya gelecek olan kalabalık misafirim için dün akşamdan yaptım. Umarım onlar da beğenirler.

Read More»

Pamuk Poğaça

Biz küçükken annem bize yumuşacık poğaçalar yapar içlerine peynir, domates, biber koyardı. Bayıla bayıla yerdik özellikle de ilk yapıldığı gün. Ben de çocuklarıma yapmaya çalışıyorum. Bazen ekmek makinasına göz kararı malzemeleri koyup hamur yoğurma programında tesadüfen tutturarak,  bazen de arkadaşlarımda yediğim tarifleri alarak yapmaya çalışıyorum. Nedense her zaman başarılı olamıyordum. Bu tarifi ise çok yakın bir arkadaşımdan aldım ve defalarca uyguladım. Her seferinde de hem ben hem de ikram ettiğim arkadaşlarım çok beğendiler.

Tarifin adı pamuk poğaça ama bir yerde de sosyete çantası dendiğini duydum. Böyle söylenmesinin sebebi farklı şeklinden ileri geliyor olsa gerek. Malzemeleri sayayım, yapılışını anlatırken şeklinden bahsederim.

Read More»