Zometool Modelleme Seti

Zometool Yaratıcı modelleme Creator 1 setini eşim yurtdışı seyahatinde farklı bir oyuncak ararken görmüş, hediye getirdi çocuklara. Minik topların üzerindeki delikler ve diğer parçaları ile bir çok modelleme yapmak mümkün. Küçük basit modellerle başlayıp acemiliği attıktan sonra değişik modeller deniyoruz biz de. +6 yaş oyuncağı deniyor fakat Kerem de sevdi bu minik topları ve eşlik ediyor yapılışına. Ben de çok eğleniyorum çocuklarla birlikte oynarken.

Araştırınca Türkiye de bulunan bir oyuncak olduğunu gördüm. Fiyatlarını görünce şaşırdım, yüksek maalesef. 🙁

Indi Oyuncak web Sitesinde Zometool aşağıdaki gibi tanıtmış. Çocukzeka gelişimine bilimsel olarak katkısını açıklamam mümkün değil fakat benim diyeceğim lego ve yapboz a benzer yönleri olmakla birlikte onlardan fazlası var, daha eğlenceli ve hayal gücüyle sınırlı.

Not: Daha güzel çalışmalarımızda oldu olmasına ama ben işten dönene kadar çocuklar bozdukları için sadece bunu fotoğraflayabildim.

“Zometool bilimin dilini öğrenmek ve yaşadığımız dünyaya geometri, kimya ve biyolojinin gözlüğüyle bakabilmek için mükemmel bir araçtır!

1992 yılında geliştirilmiştir. Benzersiz inşa özellikleri ile doğadaki formları mükemmel biçimde modelleyerek keşfetmemizi sağlar. Örneğin bir meyvedeki, salyangozdaki geometriyi, ağaçlardaki oranları, köprü, kubbe gibi yapılardaki sıra dışı formları, bir kar tanesindeki su molekülünün tasarımını modellemek, Zometool ile mümkündür çünkü Zometool doğadaki matematik yapı taşlarından esinlenmiştir: 2-, 3-, 5-katmanlı simetriler ve altın oran.

Zometool yaratıcı öğrenmeye ilgi duyan herkes içindir; çocuklar ve aileler birlikte çalışabilir. Zome?daki basit ve mantıksal örgüyü takip ederek heyecan verici ve görüntüde karmaşık modelleri gerçekleştirebilirsiniz.

Öğretmenler için de Zometool kapsamlı ders planları ile müfredata her seviyede harika bir destektir. Keşif ve öğrenmeyi hayata geçirmek için özel bir araçtır. Zometool, matematiği eğlenceli hale getirir!”

Bu ise köyümüzden görünen İzmit körfez manzarası, araya onu da ekleyeyim dedim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir