ZİHİNSEL GELİŞİM ALIŞTIRMALARI

Çocuklarla, (okul öncesi yaştakilerle) yapılan seyahatler için kurtarıcı bir yöntem daha keşfettim.
Okul öncesi çocuklar için hazırlanan zihinsel alıştırma kitapları. Aynı formatta bir çok örnek olduğundan eminim fakat biz Duru Yayınlarından çıkan Berkay Dinç Deligöz tarafından hazırlanıp, Nilüfer Dericioğlu Ulaş tarafından çizilen “Zihinsel Gelişim Alıştırmaları” kitabı ile Ankara-Kayseri yol boyunca çok eğlendik.

Aslında kitapevinde gördüğümde kızımın yapıp yapamayacağından emin olamamıştım. 4-5 yaş denildiği için denemek amacıyla satın aldım.

Bu arada benim için kitabevlerinin değişmez şahı “DOST” tur. Benim dönemimde Ankarada okumuş bir çok kişi için onun yerinin apayrı olduğunu düşünüyorum. Bu seferki Ankara ziyaretimizde kızımla gittik Dost kitabevine , kitapçıya gitmek onuda heyecanlandırdı, ne güzel. Aşağı katı çocuklara ayrılmış zaten, kendi boyuna göre raflardan kitapları seçti, minik masasında okudu. Biraz sesli okuyup herkesi bir miktar rahatsız etmiş olabilir ama müdahale etmek doğru olmaz gibi geldi ve etmedim.
işte bu ziyaret esnasında keşfettiğimiz alıştırma kitabı sayesinde yol boyunca hoş vakit geçirdik Belki sebep kreşe gitmeyen kızıma alıştırmaların farklı gelmiş olması olabilir.

Kavramlar, eşleştirmeler, boyamalar, yap-bozlar , vs her şey var kitapta.

Sadece yayıncıya bir eleştirim var, biraz daha sağlam olmalı çocuk kitapları hemen parçalara ayrılmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben de bir ansiklopedi tavsiye etmek istiyorum.İsmi Louresse(yanlış yazmış olabilirim) ilk ansiklopedim.Gerçekten çok güzel.DR’larda var.Ansiklopedi dediysem kesinlikle kalın saman kağıdından yapılmış sanmayın.Kuşe kağıt ve çok renkli.Konular karikatürize edilerek ve çizilerek anlatılmış.

  2. Tübitak yayınlarından da okul öncesi için çok güzel kitaplar yayınlandı. Bilimin çocuklar tarafından sevilmesine ve eğlenceli bir şekilde algılanmasına yardımcı olan hem baskı kalitesi, hem içeriği hem de fiatı açısından gayet güzel kitaplar. Tavsiye ederim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com