Yumurtalı Ekmek

Mis gibi tereyağında kızarmış, sıcacık, yumurtalı ekmekten daha güzel ne olabilir?  Oğlumun yumurta sevmemesi nedeniyle O’na yumurta yedirebilmek adına krep ve dondurmadan sonra bulduğum bir çözüm daha oldu bu yumurtalı ekmekler. Birkaç gündür Kadir Mert’in sabah kahvaltısında çok severek yediğini söyleyebilirim. Tabiki oğluma, yediği ekmeklerin ismini bu şekilde söylemedim. Yumurtaya bulanıp kızartıldığını duysa yemeyebilirdi çünkü. O, bunları tereyağda kızarmış ekmekler olarak biliyor, malum küçüçük bir anne yalanı:)

Yumurtalı ekmeklerimi tost ekmeklerini üçgen keserek hazırladım. Fikir sevgili Pelin’ciğime ait. Onun sayfasında tarifi de bulabilirsiniz.

Sahur için de tok tutan lezzetli bir seçenek olabilir.

5 thoughts on “Yumurtalı Ekmek

  1. benimkilerde çok seviyor ,bu fransız tostunu 🙂 . çocukken annem sabah bayat ekmekleri böyle kızartır hatta artanları beslenme çantamıza koyardı yanında bir dilim peynirle …

  2. Ben de çocukluğumda çok severdim. Annem ismine “ekmek balığı” derdi. Büyüyene ve mutfağa girene kadar yumurtayla yapıldığını bilmiyordum bile… Ben de yumurta yemeyen oğluma bunu deneyeceğim. Sahur için de güzel bir alternatif….Tşk.

  3. Hatırlattığınız için teşekkürler bu tarifi, sahur hazırlamak görevi de hayatıma eklenince ne yapsam diye sürekli düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir