Yumurta Kolisi?nden Tırtıl Faaliyetimiz

Bir koli yumurta gelince eve, hemen yumurtaları dolaba yerleştirip koliyi faaliyet yaparız diye düşünerek kaldırmıştım. Çocukların bilgisayar paylaşamadığı ve  bu yüzden huysuzluk yaptıkları bir anda büyük oğlumu yanıma aldım ve faaliyet yapmak üzere yumurta kolisi ve diğer alet edevatla birlikte bahçeye çıkarttım. Baktım ki hemen  arkamızdan bilgisayarını kapatan geldi, bize katıldı.

Yumurta kolisinden neler yapılabilir diye düşününce aklıma sadece tırtıl ve timsah gibi bir iki faaliyet gelmişti.  Oysaki çocuklar neler yaptılar, ne fikirler ürettiler anlatamam. Deveden tutun da, arabaya, ne  tarafa çevirseniz o tarafa bakan gözlere kadar değişik değişik  icatlar yaptılar.

Bu tırtıllar benim yaratıcılığımla sınırlı olan faaliyettir, boyayıp renklendirmeye çalışırken babaannemizin masa örtüsünü de boyamışız bilmeden, buradan özür diliyoruz:)

7 thoughts on “Yumurta Kolisi?nden Tırtıl Faaliyetimiz

  1. Ne iyi yapmışsınız .. harika bir fikir .. çocuklar eminim çok eğlenmişlerdir …

    öpüyorum..

  2. Fulyacım çok güzel olmuş, benim tatlı yeğenlerimin ellerine sağlık. Bu arada masa örtüsüne gelince teyzem faaliyet sonucunda ortaya çıkan tırtılları gördüğünde çoktan affetmiştir 🙂

  3. Canım Gamze’cim çok teşekkürler,keşke yakın olsaydık Eren de bize katılırdı, özellikle o yaş grubu çok seviyor bu tür faaliyetleri, yumurta kolisinin kalan kısımlarını hala tutuyorum bir köşede inan, tekrar faaliyet yapıcaz diye attırmıyorlar bana…masa örtüsünü mutlaka görmüştür annem ama henüz birşey söylemedi, sanırım dediğin gibi görmezden geliyor faaliyetler başarılı olunca:)

  4. thank you for linking me to your project! I wish I could read your post…I can enjoy the photos anyway. cheers!! Kristin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir