Yıldız Parkı’nda Dinlenmece

Geçtiğimiz hafta İstanbul  Modern müzesi ziyaretimizin ardından Yıldız parkındaydık.   İzmit’te yaşamak bu anlamda çok güzel, İstanbul’a hep gezmeye tozmaya sevdiklerimizi kardeşlerimizi görmeye gidiyoruz:) İstanbul Modern atölye sabahtı, sabahtan  iş miş olsa bu kadar erken kalkamayız sanırımama gezme olunca yetişiyoruz işte 🙂 Öğlen biten programın ardından dönmek istemedik eve.  Alışverişten uzak açık bir yerlerde gezelim dedik  ve Yıldız parkı’na gittik. Parkın serin yeşil ağaçlarla dolu ortamında resmen dinlendik.  Çocuklar parkta oynadılar.  Biraz yürüyüş yapalım  dedik ama bir süre sonra  yoruldu bizimkiler tek pusete kucak kucağa oturdular,  ben yokuş yukarı iterken kas yaptım:) Öyle kucak kucağa  hemen uyduruk bir oyun buldular her geçen arabaya “Araba gelme” diye avaz avaz bağırma oyunu. Bağırmayı sadece bizim çocuklar mı seviyor yoksa genel bir çocuk eğlencesi mi bilemiyorum. Tabi yavaş geçen arabaların içindekiler ve etraftakilerin yüzlerinde gülümsemeye sebep oldu bizim haller.  Arabayı girişte park etmiştik, sonra eşim aldı getirdi  Allahtan.

Yemeğimizi Çadır köşkünde göletin yanında yedik,  yemekler de servis de başarılıydı. Yemek yerken ördekleri seyrettik bol bol. Meşhur yeşil başlı ördeği fotoğrafladım.

Parkın bol miktarda  gelin-damat ziyaretçisi vardı, bol bol fotoğraf çekimi yaptırdılar. Gelin ve damatların pozitif enerjileri bize de geçti. Güzel bir gün geçirdik özetle Yıldız Parkın’da.

 

2 thoughts on “Yıldız Parkı’nda Dinlenmece

  1. Bizimkilerde avaz avaz bağırır :)) ne güzel yapmışsınız,arada böyle kaçamaklar olmasa nasıl nefes alır insan…kuzular çok büyümüşler maşallah…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir