YERYÜZÜNDE YAŞAM

Çocuklarımıza öğretirken öğrendiğimiz şeyler vardır ya hani, bu kitabı okurken ben de çocuklarımla birlikte bir çok şey öğrendim diyebilirim. Yeryüzünde Yaşam,  Tübitak Popüler Bilim Kitapları ‘na ait. Kitabı her zamanki gibi çocuklarla birlikte seçtik. Küçük oğlum henüz okuma yazma bilmediği için, ikisini birer yanıma oturtup ben okudum onlara kitabı, her fırsatta okuyarak kısa sürede de bitirdik. “Yeryüzünde Yaşam” hayvanların ve bitkilerin dünyalarını ele alıyor. Çocukların sık sık sorduğu ama bazen cevaplamakta zorlandığımız “Dinozorlara ne oldu?, kaplanlar neden çizgilidir?, hayvanlar nasıl konuşur?” gibi soruların yanıtlarını bulabileceğiniz bir kitap.

Bu kitapta bizimkilerin en çok ilgisini çeken bölümlerden biri, dinazorların neden yok olduğuna dair açıklamaların bulunduğu bölüm oldu. Bu konuda belirtilen “besin zinciri kırılması” ve “evrim geçirmek” terimleri uzun bir süre dillerine dolandı. Özellikle Kadir Mert her fırsatta cümle içinde kullanıp konuyla ilgili ahkam kesti durdu.

6 thoughts on “YERYÜZÜNDE YAŞAM

 1. gerçekten güzel bir kitapmış almak lazım…paylaşım için teşekkürler…

  biz teşekkür ederiz:)

 2. Sizi mimledim.Yanıtlarsanız çok sevinirim.:))

  teşekkür ederiz mim için, çok ilginç ve farklı bir mim üstelik yazmaya çalışacağız sevgiler

 3. çok merak ettim kitabı..benimki çok sever okumayı…kendi okuyup öğrendikçe daha zevk alacağını düşünüyorum..

  bi bakayım bulurum herhalde..:)

  öpüyorum canım…

  mutlaka sevecektir, okuyup bitirdikleri halde bizimkilerin de tekrar tekrar gundemine giren bir kitap

 4. Dünya da olup bitenleri fark edip bunları soruşturan çocuklar oldukları için şanslı bir annesin…Bazen soruların cevaplarını verirken zorlanan biz annelere gerçekten yardımcı bu tarz yayınlar….

  hepimiz şanslıyız Fulya’cım, çocuklarımız inşallah ilerde de boyle devam ederler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.