Yepyeni Çocuk Kitaplarımız

Henüz okula bile başlamadığım bir dönemde babam bir gün eve bir koli kitapla gelmişti, kitapların hepsi bizim için de değildi muhtemelen.  Annemin bizi öğle uykularına yatırırken kitaplardan masallar okuduğunu hatırlıyorum. Babamın 1 KUTU KİTAP HEDİYESİ  karşısında, inanılmaz mutluluğumu bugün bile çok net olarak hissedebiliyorum 🙂

Okumayı öğrendiği bu ilk sömester tatilinde aynı mutluluğu İrem’in de yaşamasını istedim.  Gerçi O’nun minik kitaplığı sürekli genişliyor  benim yaşadığım  sevinci yaşaması günümüz tüketim toplumunda çok zor maalesef. Ama en azından kitaplarımızı birlikte seçtik, Kerem Bey’i de unutmadık listemizi yaparken, netten alışveriş yaptık ve kargoyla teslim edildi.   Paketin içinden tek tek kitapları çıkarıp dokunurken sanki biz almamışız gibi sevindik  birlikte. Okumaya başladık sırayla , hepsini sonradan tek tek paylaşırız, okuldan verilenlerle birlikte epey okuyacak kitabımız mevcut tatil boyunca.

Bu yazıdan çıkacak sonuç 🙂 ; Kitap, küçük büyük herkes için iyi hediyedir.


2 thoughts on “Yepyeni Çocuk Kitaplarımız

 1. Ağzınıza sağlık, ne güzel demişsiniz… Kitap okuma zevkini ben de yedi yaşında tatmış ve sonra da hiç bırakmamış biri olarak dolu dolu yaşıyorum…
  Ayrıca bunun hayatımdaki en büyük kazanım olduğunu düşünüyorum…

 2. Bende çocuklara karne hediyesi kitap aldım.Büyük oğlum kitaplarına bayıldı.Sanırım uzun zaman elinden bırakmayacak.
  Ufaklık daha çok farkında değil ama o da boyama kitaplarını çok sevdi..
  Bende artık bloğa çok vakit ayıramıyorum,sırf çocuklara örnek olmak için elimden geleni yapıyorum.Kitap okumayan ben 8 aydır her ay bir kitap bitiriyorum.Bu benim için süper demek,çünkü bunu hep erteliyordum.

  Okudukça inan ne kadar değiştiğimi ve geliştiğimi farkına varıyorum.Hele çocuk kitapları bana unuttuğum bir dolu şeyi hatırlatıyor.

  Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir