Yeni Okul Dönemi ve Saftirik Günlükleri

Şimdi bakınca çok çabuk geçen 3 ayın ardından bugün başlayan yeni okul dönemi için tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılı, huzurlu bir yıl diliyoruz.

İrem’in “tatili nasıl değerlendirdin?”  sorusunun cevabı “Saftirik Serisi’ni bitirerek” olacak  sanırım. Tatille birlikte başladığı seriyi özellikle tatilin ilk dönemlerinde yoğun olarak okuyarak bitirdi.  Saftirik’ i yeniden anlatmaya hiç gerek yok,  etrafımdaki çoğu çocuk bu seriye bayılıyor. Biz de daha önce burda , burda ve burda paylamıştık.

Bunun yanısıra okulumuzun yaz tatili için önerdiği  3 kitabı  ve  sevdiği dergileri güzelce okudu.

Verilen yaz eğlencesi etkinlik kitabının yarısını  bitirdi  ( “o  ödev değil yaz eğlencesi anne!” diyerek tamamen  kendi istediği zaman yaptı  )

 AMA ….

Okuduğu kitaplar hakkındaki detayları, anladıklarını yazacağı değerlendirme formlarını doldurmadı.

Okulların açılmasının yaklaşması ile başlayan hatırlatmalarım gerginlik noktasına varınca vazgeçtim ben de bir süre önce. Ben öğrenciyken annemlerden  ödev konusunda herhangi bir zorlama ile karşılamadım,  kendiliğimizden yapardık ödevlerimizi. Kızım da  okul döneminde bunu çok güzel yapmasına rağmen tatil rehaveti ile bunları erteledi  de erteledi. Zorlamanın yanlış olduğunu düşündüğümden ve daha önemlisi yolun başında “ödevin kendi ödevi” olduğunu bilmesini istediğimden, O’nun tatil ödevi yapmaması  konusunda ısrarlarımı bıraktım ( her ne kadar içim içimi yese de– çok kuralcıımdır ben ).  Gerçi dün aklına geldi akşam üzeri ödev yapacam diye gerçi de   geç olmuştu artık :):(

Her evde benzer duruumlar oluyor mu acaba  tatillerde ?  Yaz tatili  ödevi var mıydı? ödevleri bitmeli ve bitirilmesi için  biraz sıkıştırılmalı mı?Özellikle eğitimci arkadaşların görüşlerini bekliyoruz, bize yardımcı olurlarsa seviniriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir