Yeni Kitap Siparişlerim

 

Yeni kitap siparişlerimiz geldi. Alışveriş sepetine  atılan her kitabın bir hikayesi var, sepette birikince ya da evde okunacaklar tükenince alıyorum, bu kez biraz abartmış olabilirim.

Alışveriş sepeti hikayelerini anlatayım bugün. Okuduğumda bıraktığı izleri, duyguları da  bittiklerinde paylaşırım.

Fatih Sultan Mehemmed Han- Halil İnancık; Netflix te Ottoman dizisini izlerken çok etkilendim.  Tarih kitaplarımızdan çok farklı anlatım vardı, Fatih Sultan Mehmet’in zekası, düşünce yapısı, azmi… Öyle “gemileri geçirdi İstanbul’u feth etti”den ötesi vardı. Hiç bilmediğim  şeyleri görünce kaynak kitap olarak listeye ekledim. Yalnız kitabın sayfa sayısına bakmamışım, gelince hafif şok yaşadım:)

Kılıç Ali’nin Anıları- Hulusi Turgut; Ceyhun Yılmaz’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı “coşkulu bayram yayınında  bu kitaptan  pek çok alıntı yaptı. Yayın biter bitmez listeye eklendi.

Ekin Sapı Devrimi-Masanobu Fukuoka; Doğal tarım, ilaçsız bitki yetiştirme ile ilgili araştırken  Fukuoka nın  ile yapılan bir röportaj videosunu izledim. Çok değişik anlatımı vardı. “Nasıl Daha fazla dinlenirim? Şunu bunu yapmak değil, mesele nasıl hiçbirşey yapmayacağımız nasıl yan gelip yatacağımız ” felsefesinden doğal tarımın atası olmuş. Öğrenene kadar  aile mirası bahçedeki ağaçlar zarar görmüş ama başarmış. Öyle samimi, komik anlatımı ardı ki…

İFA- İnsanın Fabrika Ayarları 1 – Sinan Canan; Sosyal Medya dan , Tv den takip ettiğim değerli hoca.

Macellen- Stefan Zweig; Şeniz Baş ve Pınar Akseki’nin “Edebiyat Kılavuzu” podcast  yayınlarının çoğunu severek dinledim,  Zweig ayrı bir bölümdü. Zweig’in bildiğimiz kitapları haricinde biyografideki başarısını anlatıyorlardı. Zaten sevdiğim yazarın biyografi serisinden ekledim bu kitabı da

Halide – Semra Topçu; Yine TV de gördüğüm ( izlemek isterdim ama olmadı) Halide Edip’in olduğu dizideki bir bölümden sonra  hayatı hakkında daha fazla bilgi almak için.

Gitmek de Kalmak da Zor Geldiğinde- Banu Özkan Tozluyurt;    Blogumuzun ilk yıllarından bu yana takipteyiz , Bi’ Arkadaşın Başına Gelmiş projesini eğlenerek okumuştuk. Yurt dışı düşünen çocuklarımızdan dolayı da kitabı merak ediyorum, okumaya ilk başlayacağım olacak.

Benim Yolum- Aamir  Khan’ın İnanılmaz Yolculuğu ; Özellikle Dangal’ı izlediğimden bu yana bayılıyorum Aamir Khan’a , kitabını da okumak için sabırsızlanıyorum.

Kalan kitaplar çocukların, büyük çocuğum  klasik serileri okuyor, hızına yetişemiyorum. Onlarında bir seçim hikayesi vardır elbet.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com