Yeni Kedimiz: Van Kedisi

Çouklaçocuk’un ilk aylarında Mırnav Kedi’mizi diktiğimizde kendi becerilerimizi yeni yeni farkediyorduk, örgünün acemisiydik, dikişten bihaberdik yine de bir cesaretle koskocaman bir geyik bir de ince işçilik isteyen bir kedi yapmayı becermişiz. Neden mi anlatıyorum bunları, bugün bir kedi daha dikmek için niyetlendiğimde, bu kadar oyuncak diktikten, hatta kalıp çıkarttıktan sonra kediyi dikerken bu kadar zorlandığıma inanamadığımdan.

Kedinin kalıbını çıkardıktan sonra parçaları kestim, dikilecek yerleri belirlemek için bol teğel aldım. Bol teğel , dikiş makinasıyla nereden dikeceğimizi belirlememizi sağlayan bir yöntem. İki parçayı üstüste bol ip bırakarak dikmek anlamına geliyor.

Bol teğelini aldığım iki parçayı birbirinden ayırıp aradaki ipleri kestim.  

Böylece iki parçayı dikeceğim yerleri iplerle belirlemiş oldum. Parçaları tersten birleştirip diktim, gövdeyi ve başı ayrı ayrı içlerini elyafla sıkı sıkı doldurdum. başı gövdeye birleştirdim.

Bir gözünü mavi, bir gözünü yeşil yaptım. Gözlerini arkası vidalı amigurumi gözlerden hazırladım.

 

 

8 thoughts on “Yeni Kedimiz: Van Kedisi

  1. Ama bu çook şeker. Hiç de dönüp eskisine bakamam. Önemli olan şimdi neler yaptığın. Ellerine sağlık.

  2. Zor olmuş ama çok güzel olmuş 🙂 Ba-yıl-dım. Harika tek kelime ile. Bol teğel ile dikiş yöntemi çok kolaylıkmış. Deneyeceğim. Sevgiler.

  3. batu nun ünlü piya piya sından sonra elinden düşürmediği bir oyuncak daha..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir