YENİ ÇAĞIN ÇOCUKLARI-NUR EDA KASAP

Ana Tema’nın tavsiye ettiği bir kitaptı; adıyla , kapak tasarımıyla, kısaca yapılan alıntıyla ilgimi çekince listeme eklemiştim.  Zamane Çocukları’nda yazdığımız ve hepimizinde bildiği üzere bizim çocuklarımız bizden farklılar; teknolojik bir çağa gözlerini açtılar, sokakta enerjileri atamıyorlar, kapalı ortamlarda geçiyor çoğu zamanları, her yerden bilgi almaya açık algıları, ve daha neler neler. Biz ebeveynlere düşende onları anlamak ve doğru iletişim için kendimizi geliştirmek. Nur Eda Kasap’ın kitabının ilk bölümü de bu konuyla başlıyor. “Güncellenmeyen bilgilerle,kulaktan dolma bilgilerle  çocuklarımıza yeterli eğitimi veremeyiz diyor”.  İşte bilgilerimizi yenilemek için çok güzel bir kitap.

Oyunun çocuklar için ciddi bir iş olduğunu, çocuk ile iletişim kurmanın en temel yolunun da oyun olduğunu vurguluyor bize. Kitabın   en sevdiğim bölümleri oyun üzerine olanlardı, oyunla çocuğa herşeyi yaptırabiliriz bir kez daha anladım.  Nur Eda Kasap verdiği eğitimlerden direk örnekler sunuyor. Oynayacak çok oyunumuz var planladığım.

Diğer bir bölümde  de NLP (Nöro linguistic programming/Sinir dili Programlaması) ile modelleme ve etkili iletişim anlatılıyor. Çocuğumuzu yetiştirmeye kendimizden başlamamızı tavsiye ediyor ki çok doğru. Bugünlerde öyle çok kendimi görüyorum ki kızımda, nasıl bir genetik bu? Bu bölümde çok sorum oldu,  çocuğumu ve kendimi hangi kategoriye sokayım karıştırdım durdum. Eda Hn. a toparlayıp yazacam sorularımı  cevap alırım umarım.

Son bölümde NLP nin devamı olarak “Özgüven  ve Olumlu Bakış Açısı ” anlatılıyor.

Çocuğu olanların faydanalacağı dolu dolu bir kitap.

Teşekkürler Nur Eda Kasap.

Nur Eda Kasap Hn. ın yazımıza ulaşıp Yorumlayarak bizleri gururlandırdı. Paylaştığı düşüncelerinin yorumlar kısmında kalmasını istemedik. Nur Eda Hn, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca sitenize girdiğimizde gördüğümüz fotoğrafların ardından olumlu düşüncenin yüzünüze yansıdığı konusunda hemfikir olduk.

Sevgili Fulya ve Özlem Hanım,

Öncelikle web sayfanızın güzelliği için sizi tebrik ediyorum.

24 Haziran günü kitabım, ?Yeni Çağın Çocukları? hakkında yazdığınız tavsiye yazısı için de teşekkür ediyorum.

Google nın sunduğu özel bir hizmet sayesinde yazınızı gördüm. Okuduğum an çok mutlu oldum ve hemen teşekkür etmek istedim.

Ayrıca, stil direktörü; pratik anne, perili köşk, delfina, fatos, mavianne, lale ve neşeli günler? e de yorum ve görüşleri için teşekkür ediyorum.

Kitapçılarda bulamadığınıza göre, kitabımız yok satıyor demek ki :) ) D&R da kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Arzu ettiğiniz zaman bilgi paylaşmaktan mutluluk duyacağımı belirtir,
sevgi ve saygılar sunarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ilerisi için not alıyorum 🙂

  — süper, çok faydalanacağın bir kitap olacak

 2. Sevgili Fulya ve Özlem Hanım,

  Öncelikle web sayfanızın güzelliği için sizi tebrik ediyorum.

  24 Haziran günü kitabım, “Yeni Çağın Çocukları” hakkında yazdığınız tavsiye yazısı için de teşekkür ediyorum.

  Google nın sunduğu özel bir hizmet sayesinde yazınızı gördüm. Okuduğum an çok mutlu oldum ve hemen teşekkür etmek istedim.

  Ayrıca, stil direktörü; pratik anne, perili köşk, delfina, fatos, mavianne, lale ve neşeli günler’ e de yorum ve görüşleri için teşekkür ediyorum.

  Kitapçılarda bulamadığınıza göre, kitabımız yok satıyor demek ki :)) D&R da kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebilirim.

  Arzu ettiğiniz zaman bilgi paylaşmaktan mutluluk duyacağımı belirtir,
  sevgi ve saygılar sunarım.

  — Eda hn, çok severek okuduk kitabınızı, dönüp dönüp bakacağımız bir kaynak kitap oldu bizim için. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 3. bu kitabı mutlaka almalıyım, çünkü bir tabıdığım var kendisi çok karamsar biri ve ruh hali çocuklarına da yansıyor. Son bölümde bahsettiğiniz olumlu bakış açısı çok dikakatimi çekti. Acaba sırf bu konuda tek bir kitap var mı???, ya da bu kitaptaki bölüm yeterli olur mu???. Sevgiler size

  Kitaptaki 2 bölümde; NLP ve olumlu bakış açısı yardımcı olabilir bence. Ama bazı şeyler tamamen kişinin kendinde bitiyor ne kadar değişime açık olduğuyla ilgili, o yüzden de net bir şey diyemiyorum.

 4. AY BAK MERAK ETTİM EE TATİLDE BENDE BULABİLİRSEM ALAYIM DA OKUYAYAYIM .
  YAZ GELDİ OKUMA LİSTEMDE BİR SÜRÜ KİTAP OLDU.
  YAZ BENİM İÇİN OKUMA MEVSİMİ:) SEVGİLER

  — Okuduktan sonra paylaşırsanız seviniriz.

 5. okumalıyımmmmm

  teşekkürler

  bizim oğlanları dışarı çıkaramıyorum tam bu anlattığın gibi
  internet, oyun, çizgi film üçlemesi yetiyor onlara malesef
  alıp öğrenmeli

  — Okuduktan sonra bekliyoruz yorumlarını o zaman

 6. kitap tavsiyelerininzi önceden beri not ediyorum bu da çok ilgimi çekti.

  — Defne için çok faydalanabileceğin bir kitap olduğunu düşünüyorum, umarım beğenirsin.

 7. Ben de Ana Tema’da görmüştüm bu kitabı ilk kez ve o ara çok ihtiyacım vardı 🙂 Sonra aramadık yer bırakmadım,nette de kitapçılarda da bulamamıştım.Siz böyle yazınca daha çok merak ettim,yeniden araştırıp alıyorum.

  Sevgiler ikinize…

  Link vermek için yazıya döndüğümde senin yorumunu da gördüm Delfina, merak ediyordum okuyup okuyamadığını. Sanırım inkilap kitapeviydi, rafların derinliklerinde bulmuştum.

 8. merak ettim kitabı ben de not aldım,tatilde okurum,teşekkürler,öneri için….

  — faydalanırsın inşallah Perili köşk

 9. Tavsiye icin cok tesekkurler. Turkiye’den yine bir dolu kitapla donecegiz anlasilan.

  — Beğeneceğinizi düşündüğümüz bir kitap, pratik anne.

 10. Şu NLP olayıyla ilgili bir hayli okumak gerek. Bilinçli bireyler yetiştirmek adına anne olmadan bile okumak araştırmak şart.
  Kulakdan dolma bilgiler artık tarihe gömülmeli. Kitap kuponum var not aldım teşekkürler arakadaşlar.

  — kesinlikle kitapta NLP hakkındaki bölümden sonra ben de aynı şeyi hissettim, bu konuda öğrenmem gereken çok şey var.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com