Yengeçle Gelen Ödül

Geçtiğimiz hafta kızım yukarıda yaptığı resimle, Çek Cumhuriyeti‘nin düzenlediği 39th International Children’s Exhibition of Fine Art Lidice, 2011′ de ödüle hak kazandı. İlk söylediğinde anlamadık doğal olarak,; ne ödülü,  nerden kazandın, vs… gibi sorularımızı hep “bilmiyorum” diyerek geçiştirdi. Çocuğu olanlar alışıktır bu duruma, çocuklar detayları ile  ilgilenmiyorlar, ilgilenseler de akıllarında tutamıyorlar diyelim, resim yarışmasında ödül almış olmak bilgisi onlar için yeterli. Yarışmanın detayları, Unesco tarafından desteklendiği, okul olarak 2 madalya ve okuldan 10 öğrenci ile grup ödülü aldıkları bilgisini öğretmenimizden öğrendim. İrem  yengeç resmiyle  grup ödülü aldı.

Yengeci bir yengeçten esinlenerek çizmiş, sonrasında desenler eklemiş. İrem’in çizdiği resimleri hep beğeniyoruz ailecek,  hiç mi hiç  sahip olamadığım  bir  görsel yetenek olduğundan belki de.

Ödül öncesi oldukça heyecanlıydı , ilk  ödül ne de olsa. Okulda  minik bir serginin ardıdan aldılar ödüllerini. Ödülleri, de kitap, kazıma seti ve sertifika.

Maşallah  güzel kızımıza,  tüm hayatı başarılarla dolsun, gurur duyduk:)

 

 

7 thoughts on “Yengeçle Gelen Ödül

 1. kutluyorum İrem’i..ilk ödülü hem de uluslar arası…
  başarılarının devamını diliyorum…

 2. Harika
  Ben de canı gönülden tebrik ediyorum.Ne mutlu size.Daha nice başarılar dilerim.Sevgiler

 3. İrem’i tebrik ediyorum,ve ne mutlu sizlere…Anne/baba başka neyle vünebilir ki ve resim ödüle layıkmış gerçekten
  Sevgiler…

 4. ben de kocaman bir tebrik ve maşallah diyorum. harikaymış. becerikli annenin becerikli kızı tabi
  sevgiler

 5. İrem i kutluyorum ve kocaman öpüyorum. ne güzel gurur verici bir şey gerçektende.. bende ortaokuldayken böyle bir ödül almıştım resmimin teması cennet-cehennem di ve resim yapmaya bayılırdım o zamanlar daha sonra ticaret lisesi ve yüksek okul/ işletme muhasebe derken bankacı oldum resme karşı da o hevesler yavaş yavaş benden uzaklaştı gitti. kızların resim ödevlerinde falan çok uğraşırdım güzel çizsinler diye..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir