Yaz Tatili Nasıl Geçer?

Yakında taşınacağım eve gidip gelirken civarında bir karting cafe olduğu dikkatimi çekti ve yüksek sesle dile getirme gafletinde bulundum. O andan itibaren bizim çocuklar ne zaman gideceğiz diye hepimizi bunalttılar ve nihayet dün emellerine kavuştular. Bu sefer de tadını aldılar ya, tekrar tekrar isteyecekler..

Normal karting arabalarından biraz daha ufaktı arabalarımız, zaten büyük olanları 16 yaşından büyükler içinmiş…Süre sınırlı olarak kullandılar arabaları , süreleri bitene kadar boş pistte sadece üç çocuk vardı tabi bir de kenarda  karting yapmak için ağlayan bizim ufaklık Batu. Ayağımız uğurlu geldi ve tıklım tıklım doldu sonradan ama bizimkiler rahatlıkla kullandılar sürelerini.

Biraz pahalı bir aktivite olduğu için sık sık yapamayacak olsalar da bu yaz için güzel bir eğlence daha bulmuş olduk. . amacım sık sık mecbur kalıp da kabullenmek zorunda kaldığım tv izlemeleri ve bilgisayar oynamalarından farklı birşeyler yaptırabilmek çocuklara.

Birlikte faaliyetler yapmak en çok sevdikleri uğraş olduğu için birkaç eğlenceli etkinlik belirledik ve yapmaya başladık bile. Bunun dışında bu haftadan itibaren yüzme kurslarına devam ediyorlar ve temmuz ayının sonuna doğru Erciyes Üniversite’sine bağlı olan Yaz Okulu’na katılacaklar. Yaz okulunda tenisten golfe; basketboldan yüzmeye; tekvandodan jimnastiğe kadar  kadar çok çeşitli spor dallarını öğrenecekler ve böylece enerjilerini boşaltmış olacaklar.

Sizin programınız neler bu yaz çocuklarınız için?

6 thoughts on “Yaz Tatili Nasıl Geçer?

 1. bir de küçük motorsikletlere biniyorlar.Benim de bu aktiviteye katılasım geldi ne dersin arkadaşım?

 2. heheheh artık ben çocuklarıma değil çocuklarımın bana program yapacakları kıvama geldik biz çok şükür… ama ne keyifli anlatamam…
  valla benim yakınımda o karting arabalarından olsa benim bile aklım kalır… keyifli tatiller…

 3. Go kartın yerini biliyorum, hafta sonu bizde çocukları götürmeyi planlıyoruz.Büyük kızımı Erciyes Üniv.nin yüzme kursuna yazdırmayı düşünüyorum.29 temmuzda başlayacak. Yaz kursu biraz ağır gelebilir diye düşünüyorum.Sabahtan akşama kadar.Yorucu olabilir. İyi yazlar.

 4. Fulya’cım neden olmasın?:))

  Lale Ablacım , darısı bize olsun:)

  Pelin, hepimize kolay gelsin uzun ve zor bir süreç…

  Ayşe Hanım, mesajınız için teşekkür ederim çok sevindim, üniversitede yerinizi öğrendim, bir gün mutlaka yanınıza uğrayıp size sürpriz yapacağım:)

 5. burayı Migrosun oradaki karting zannetmiştim,yanıldığımı cumartesigünü çocukların ısrarı üzerine amcamız ve çocuklarıyla birlikte sizin bahsettiğiniz yere gidince anladım.Burası da güzelmiş.Şeyma çok eğlendi.Küçük kızımın ayağı kırık olunca alçılı ayağıyla onları oturarak izledi. Ücretler biraz pahalı geldi ama dediğiniz gibi arada yapılabilecek güzel bir etkinlik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir