Yardımcı Meselesi ve Familo Net

Yardımcı Mesele’leri serisi yazmıştım bir dönem, serinin son yazısı burada.  Kerem küçük, İrem  de küçük, eşimin şehir dışında olması, benim işim derken yardımcı büyük soruna dönüşüyordu.  Bir panik havası oluyordu bakıcısız kalmak, ne yapacağımızı planlamak… Bu şehirde  yakınlarımızın olmadığını da eklemeliyim.  1 hafta diye gidip 3-6 ay dönemeyen  Gürcü bakıcı hikayeleri benim için gerçekten üzücü idi. Çok şükür şimdi ki bakıcımızın 2 yılı aşkındır bize  giderken dönecem dediği tarihler, +2 gün dışında sapmadı, güveniyoruz  bu anlamda.  Çocuklarım da büyüdü 🙂 Evde yalnız kalmasalar da İrem  anahtarı ile içeri girebiliyor ve birlikte  bekleyebiliyorlar.  ( Yalnızken tartışmalarından korkuyorum en çok). İki hafta önce de bakıcımız  memleketine gitti ve yeni döndü. Okul zamanı gidişler de artık panik olmuyorum, ne yapacağım diye.   Çocukları servise bindirip işe gidiyorum, onların dönüş saatinde de evde oluyorum,  işten izin alarak idare ediyorum. Ekim ayında gittiğinde de  öyle yapmış ve bir kaç gün de 15-20 dakika onlardan geç gelmeyi denemiştim. Bu kez biraz daha ilerlettim, çocuklardan yarım saat sonra geldim eve.  familo.net uygulaması sayesinde de İrem in okuldan çıkışını eve gelişini izledim. Eve gelir gelmez telefonla kontrol edip  eve doğru yola çıktım.

Eve  geldiğimde, önce birlikte  ev toparlama ve  ardından yemeğe geçiyorduk.  İlk günlerde ev toparlama işine ahlar vahlarla yaklaşan çocuklar,  son gün bana sürpriz yapıp ben gelene kadar evi toplamışlardı. Nasıl mutlu oldum anlatamam.  Tina nın gelişini de en çok bu  ev toplama meselesinden istediklerini itiraf ettiler:)

familoFamilo.net  ten biraz daha bahsedeyim bilmeyenler için. 8-9 aydır kullanıyoruz, önceleri biraz gereksiz  ve rahatsız edici gelse de   okul sezonunda   kurtarıcı oldu bizim için, hele  de  bakıcımız memleketine gittiğinde… İrem,  haftanın belli günleri okuldan farklı bir servisle piyano kursuna gidiyor.  Familo.net uygulaması  okuldan çıktığı zamanı,  kursa vardığı zamanı uyarı ile  bildiriyor. Okulda telefon yasak  bu arada belirteyim, sadece kurs günleri götürüyor, girişte öğrenci işlerine teslim etmek zorundalar.  Özetle; Familo.net, sizin belirlediğiniz mekanlara göre  belirlediğiniz kişilere bilgi mesajı gönderiyor. Ayrıca kişiyi harita üzerinden izleme imkanı da var. Kurs anneleri   için bir kurtarıcı tavsiye ederim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir