WINX KANATLARI FAALİYETİMİZ

Geçen yıl sinemada “Winx Club Kayıp Krallığın Sırrı”na gittiğimizde ilgisini çekmemişti Winx kızları,  biz buralara gelememişiz yazmıştım bu sebeple.  Bu yıl ise okulda seyrettikleri Winx cd lerinden etkilenerek bir Winx tutkusu oluştu kızımda.  Barbie’li Oyuncak çantası yazımızda dediğim gibi bebekleriyle falan ilgilenmiyor ama D Çocuk ‘ta her gün yayınlanan çizgi filmini de  kaçırmamaya çalışıyor.

Bir süredir Winx kanatları  yapmayı istiyordu. Dün birlikte yapma fırsatı bulduk, kanatları.  Malzeme olarak; büyük bir karton, renkli kartonlar, pastel kalemler, simli kalem, yapıştırıcı, şekilli delgeç, lastik , maket bıçağı kullandık.

Her bir perinin kanatları farklıymış,  önce kanat şekillerine baktık. Muisa’nın Enchantix  kanatlarını istedi, İrem hn.  Kanadın  tam simetrik olabilmesi için büyük kartonumuzu ikiye katlayıp, kanadın bir tarafını çizip kestik.

Benim payıma düşen yardımın önemli bir kısmı bu çizim ve kesme işlemi idi. Devamındaki süslemleri İrem hn. yaptı ben yardım etti istediği yerde. Kanadın iç yüzeyi için pastel boyaları ile kafasına göre şekiller çizdi. Dış yüzeyine renkli bir karton yapıştırdık.  Bu ikinci karton aynı zamanda daha da sert durmasını sağladı.  Şekilli delgeç yardımı ile kestiğimiz kalp ve daire şekillerini yapıştırdı. Yine dış yüzeyde simli kalemi de ekledi süslemeye.  Süslemenin sonu yok tabii, her türlü malzeme kullanılabiliyor.

Son aşama olarak kanadın ortasından iki delik açıp kollarına takabileceği iki lastik geçirdim. (Bu işlemi  Arı Kostümümüzde detaylı görebilirsiniz.)

Böylece bizim perinin kanadını tamamlamış olduk. Fotoğraflar kanatlarıyla mutluluğunu yansıtabildiğimiz kısmı.

6 thoughts on “WINX KANATLARI FAALİYETİMİZ

 1. Pek şirin olmuş İrem hanım!simli kalemde iyi fikir!winx kanatlarını güle güle kullansın İremcik,çok güzel olmuş,ellerine sağlık
  Sevgiler.

  — Teşekkürler, simli kalemler bir çok faaliyette çok güzel oluyor

 2. Merhaba
  Yankı’yla birlikte bakıyorduk bloğunuza ve bayıldık kanatlara
  Süslemeleride çok güzel
  Ellerine sağlık İremcim

  İrem’e ablalık çok yakışmış
  Hatta genç kız olmuş saçlarına bayıldık
  Sevgiler

  — Çok teşekkürler Yelda’cım. Kanatlarını çok sevdi İrem. Saçlar kesilecek biraz güçsüzleşti bugünlerde.

 3. Sanıyorum bu çocuklarda dönem dönem oluyor.Bizim İrem’de 3 yaş grubunda barbie hastasıydı.Şimdi ufaklıkı sardı barbieler.5-6 yaş grubunda winksler,bratzler,daha sonra da gerçeğe döndüler hepsi grubu kızları.özlemciğim Biz abla olduğumuz için senin şirin kızında da ilgi alanında oluşabilecek aşamalar bu şekilde gelişebilir.Kanatlarda çok şık olmuş.Ellerinize sağlık.irem’ciğim de çok tatlı maşaallah.Allah nazarlardan esirgesin.

  — Dönem dönem ilgileri değişecek senin kızlar gibi, bakalım seneye kahramanımız kim olacak. Hepimizin çocuğunu Allah nazarlardan korusun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.