Wİİ, SMACK DOWN ve REY MYSTREIO

Nintendo Wii aldığımızdan beri çocukların çok severek oynadıkları oyunlar oldu. Bu yaz başında elimize geçen “smack down 2009” ise  yaza damgasını vurdu ve bizimkilerin en favori oyunu oldu. Nintendo wii de çok severek oynamaları dışında smack down karakterlerine ve müziklerine olan ilgileri, arkadaşlarıyla sohbetlerinin de ana konusu.

Bizimkilerin ilgi alanı dahilinde olmasaydı ben “smack down”ı, meşhur karakterleri Rey Mystreio’yu, Undertaker’i, Jeff Hardy’yi, Batista’yı  bilir miydim? Hayır hiç sanmıyorum.

İki kızı olan annem soruyor ?

Bu güreşten ne anlıyor bu erkekler hiç bilmiyorum

Ee anne ben de seyrediyorum güreşi

Sen ne zamandan beri seyreder oldun

İki oğlum  seyretmeye başadığından beri

Çocuklarımın ilgilendiği şeyleri öğrenmek, onların hobileri ve oyunları hakkında bilgi sahibi olmak benim annelik görevim diye düşünüyorum bu yüzden kendimi  kızsal mevzulardan tamamen uzak olan bu tip konulardan asla uzak tutmuyorum.

Wii de smack down oynadıkları zamanlar okul başladığından beri oldukça kısıtlı; ayrıca kurallara bağlı ; ödevler kesinlikle bitmiş olacak ve yatma saati gelmiş olmayacak .

Smack down oynadıkları zamanlar haricinde bir de küçük oğlum Kadir Mert bununla ilgili bir faaliyet  yaptı. O kadar beğendim ki ring i yapmasına yardımcı oldum ve kendisinin yüksek müsadesiyle sitemizde yayınlama hakkını aldım.

Bu faaliyette 619 adlı hareketiyle meşhur Rey Mysterionun kuklasını yaptı  Kadir Mert  internetten karikatürüne bakarak resmini çizdi önce, sonra etrafından keserek bir kartona dik duracak şekide yapıştırdı. Ben altına sert bir karton daha yapıştırdım ve dört kenarına kesip kısalttığım pipetleri yapıştırdım. Pipetlerin etrafından iki sıra ip geçerek ringi tamamladık. Rey Mysterio’dan başka bir de Jeff Hardy var ki o da çok farklı bir çalışma oldu.

3 thoughts on “Wİİ, SMACK DOWN ve REY MYSTREIO

 1. şimdi bu karakterleri ben hiç tanımıyorum tabi doğal olarak. Benim tanıdıklarım Heidi ,Peteri ve Polyanna:)). Ama iki kızımında on line oynadıkları oyunlar var bazen yemeğe gelmeyi bile unutorlar onların yüzünden. Sevgilerimle

  Lale Ablacım, öğretmen emeklisi annem bize her geldiğinde çocuklar hikaye isterler, Anneanne ilk geldiği gün Ali BaBa ve Kırk Haramileri, Alaaddin’i, Kırmızı Başlıklı Kızı, Keloğlan’ı falan anlatır,bizimkilerse artık bıktıkları için bu masalları dinlemekten farklı şeyler isterler, annemin gelişinin üstünden söyle bir hafta on gün geçtiğinde bir bakarsınız annem uzay savaşları, robot masalları falan anlatmaya başlamış:)) (pişşt bu arada şu oyunların isimleri ne acaba???)

 2. aferin ya böyle oyunlar yaratıcıklarını pekiştirdiğinde gelişmelerine katkıda bulunduğunda ayıca hoş oluyor

  GeCe ‘cim benim de çok hoşuma gitti, çok teşekkürler

 3. allah ne etmesin emi haha yalnız wii süper zayıflatıyor ama Ömi kullanmıyor valla play stationu da wiiyi de Emir askerden geldi ona verdik, mis gibi kablosuz ev oh be 🙂 Ama bu çalışmaya öldüm bittim resmen, muhabbetinize de ayrı koptum

  Eda’cım çok teşekkürler, wii yle zayıflamak ilerki zamanda uygulayacağım projelerden:) evi bir taşısam artık, ilk işim wii fit’i kurmak olacak:)
  Ya siz nasıl vazgeçtiniz hem wii den hem playstation dan?? evi veririm wii yi vermem;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.