Varoluş Yok Oluş- Meltem Sözer

Bazı kitaplar vardır,  okurken kendimi içinde hissederim.  Okumaya ara vermiş olsamda aklım o hikayededir. Sevgili Crebro’nun  ilk kitabı “Varoluş Yok Oluş” da beni içine aldı resmen. Heyecanlı, akıcı, büyülü bir kitap.     Konusu hakkında ipucu verip sıradışı , büyülü hikayeyi bozmak istemem. Diğer yandan  kitabı okurken etkilenip işaretlediğim bir kaç  alıntıyı da paylaşmak istiyorum.

“Çok acelecisin, mümkün olmasa bile istediklerinin gerçekleşmesini  bekliyorsun. Mutluluk senin istediklerinde ve hayal ettiklerinde değil, hayatı yaşaman ve getirdiklerine açık olmanda. Sen istediklerinin olması için çabalarken, hayattaki diğer güzelliklere sırtını dönüp sabırsız davranarak gerçek mutluluğu kaçırıyorsun…Neden sadece bildiğin ve gördüğün kadarının seni mutlu ve mutsuz etmesine izin veriyorsun?”

Çoçuk ve anne arasındaki bağı tanımladığı bölümde hayran kaldıklarımdan birisi,  hikayenin bütünü ile çok fazla anlam kazanıyor aşağıdaki alıntı.

“İnsanın çocuğuyla kurduğu bağı nedeniyle. Dünyadaki en önemli sınavlardan biridir çocuk. Onun hayatını yönlendirebilir ama yaşayacaklarını değiştiremezsin”

Kitabın kapağındaki zerafete de dikkatinizi çekerim.  Sevgili Meltem Sözer, sizi  tekrar çok tebrik ediyorum, bu harika kitap için

vyo-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Asıl biz teşekkür ederiz Meltem:)

  2. Çok teşekkür ederim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com