Uğur Böcekli Kumaş Kaplı Defter

Lavanta Keseleri yazımızda , nakışlarınızı farklı değerlendirmek için bir örnek daha olacak demiştik. Bizim gibi kırtasiye defter sevenler , defterlerini nakışlı kumaşlarla kaplayarak kullanabilirler.

İlk etamin defteri yazımızda bahsetmiştik; ilkokuldayken doğumgünümde sınıf arkadaşım, etamin pano setlerinden hediye etmişti. Çocuklarımıza garip gelecek bu hediyeyi hala hatırladığıma göre ne kadar sevmişim bir düşünün. O panolardan yıllar sonra şimdilerde severek işliyoruz etaminlerimizi.

Uğur Böcek  Nakışlı Defterimiz notlar almayı çok seven bir dostumuz içindi, bu yazısındaki gibi “İyi ki varsınız Bloglarımız”.

Birazcık da nasıl yapıldığına değinirsek; Uğur Böcek nakışı, daha önce kitap ayracı olarak kullandığımız desen. Uğur böceğini işledikten sonra keten kumaşla birleştirdikten sonra dantel kaplı albümlerdeki gibi kumaşı kap şeklinde diktik,  bu şekilde aynı boyutta defterlerle uzun süre değiştirilerek kullanılabilir.

11 thoughts on “Uğur Böcekli Kumaş Kaplı Defter

 1. Efenim kedili olanı bana hediyeniz olduğundan bu konuda yorum yazmazsam olmaz 🙂 Çok severek kullandığımı tekrar belirtirim bu da cici olmuş ellerinize sağlık resmen çok sevmişsin canım Zeya’mızı kim sevmez bence bayılacak 🙂

 2. Çok şık ve çok güzel bir defter..yine çok güzel yapmışsınız..
  ellerinize sağlık.

 3. Eda’cım , konuştuğumuzda defterini özel notların için kullanmanı söylemen çok hoşumuza gitmişti, güle güle kullan.
  Mavianne, çok teşekkürler.

 4. uğur böceği çok şirin olmuş. ben de kırtasiye hastasıyım. bu yüzden çok yol gösterici oldu. ellerinize sağlık.

 5. Zehra, teşekkür ederiz.

  Dikişsepeti, siz o güzel nakışlarınızla ne güzel defterler yaparsınız 🙂

 6. Çantamda mutlaka bir kalem ve not defteri taşırım her zaman. O not defteri için şıklık yaratacak bir fikir. Yine harika bir fikir. Ellerinize sağlık.

 7. her uğur böceği gördüğümüzde zeyayı hatırlamamız artık olağan:)))
  Defter de çok şık.

  Bende bir çocuk tablosu işlemiştim etaminden, ilk ve son olmuştu. Ama çok severim etamin işini , bu setler hala satılıyor değilmi alsam yeniden başlasam???

  Sevgilerimi bıraktım …

 8. Yelda, çok teşekkürler.

  Lale Abla, Etamin setlerden görüyoruz, çok zevkli olur pano.

  Dilek, beğendiğine çok sevindik, bir de örgüyle defter süsleme fikrimiz var:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir