ÜÇ KİTAP BİRDEN

Siz de yapar mısınız, ben bazen bir kaç kitabı aynı süre zarfında okumaya çalışırım. Aç gözlülüğümden mi yoksa sabırsızlığımdan mı bilmem ama kitapların konu alanları farklıysa eğer bu çok sık yaptığım bir şeydir. Bir süredir elimde iki kitap birden vardı. Biri Canan Tan’ın “Yüreğim Seni çok Sevdi” kitabı ve diğeri Fatih Bayhan’ın “Latife Hanım’ın Kağıtları” adlı kitap.

Yüreğim Seni çok Sevdi’ye ne yazık ki benim yüreğim çok fazla dayanmadı. Ve kendimi zorlaya zorlaya ancak ortalarına gelebildim kitabın. Daha önce de Senden Başka Yok’u aynı şekilde yarısına kadar sıkılarak okuyup yarısından sonrasını bir çırpıda okuyup bitirmiştim. Üstelik en sevdiğim ve etkilendiğim kitaplar arasına da koydum ve yazara ait diğer kitapları da alıp okumaya karar verdim. Ama bu kitap böyle olmayacağa benziyor. Sebep konunun çok sıradan bir aşk hikayesi olması mı yoksa baş karakteri Aslı’nın bana göre çok antipatik olması mı bilmiyorum. Yorumu kitabı okuyanlara bırakıyorum sizce devam etmeli miyim, bu kitap da beni yanıltır mı?

Latife Hanım’ın kağıtları ise Atatürk’le evlilik yapan ve ayrıldıktan sonra yıllarca suskunluğunu bozmayan Latife Hanım’ı ve Paşamızı daha yakın dan tanımamızı sağlıyor. Daha önce de hakkında kitaplar okuduğumuz ve idolümüz kadınlardan biri olduğunu belirttiğimiz Latife Hanım ve Ata’mızın nasıl tanıştıklarını, nasıl evlendiklerini, Zübeyde Hanım’ın kendisi hakkındaki düşüncelerini ve daha nicelerini tarihle içiçe öğrenmek isterseniz mutlaka okuyun derim.

Yüreğim Seni Çok Sevdi’yi bir kenara bırakıp Latife Hanım’ın Kağıtları’yla birlikte okuduğum diğer kitap ise Tanrı’nın Doğum Günü.

Okumayanlar için çok fazla tüyo vermek istemiyorum Kitap bir reklamcının ağzından Donna T. adlı bir karakterle yaptığı söyleşiden oluşuyor. İlginç ve sürükleyici bir konu. Elinizden düşürmeden okuyacağınıza eminim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. bende yüreğim seni çok sevdiyi bir hafta önce almıştım bence çok güzel bence aslı çok yanlış yaptı muratı asla ve asla bırakmamalıydı.ama kitabı elimden bırakamadım 3 günde bitirdim halada etkisindeyim canan tan a çok çok teşekkerler yüreğine sağlık gerçekten içimde ne yaşıyosam hepsini anlatmış bu kitap herkese tavsiye ediyorum bence çok sürükleyiciydi.

 2. Benim de basucumda mutlaka 5-6 farkli tarzda kitap olur, hepsini de okuyorum:) Boylesi daha iyi oluyor, cunku o gunku ruh halim nasil ise ona gore okuyorum. Okumadan uyuyamam ben. Eger icim daralmissa hafif mizah tarzi kitaplar okuyorum yok eger iyiysem daha agir romanlar da okuyabiliyorum:)

  Aynen ben de öyle:))

 3. Ataturk’un hayrani olarak; “Latife hanim’in Kagitlari”ni okumayi isterim. Ama Latife hanim benim idolum degil, yani kitabi onu merak ettigim icin degil, Ataturk icin okuyacagim…


  Mutlaka oku, çok severek okudum ben de 🙂

 4. Bende Yuregim seni cok sevdi yi almistim ama getiremedim yanimda bak aklimda kaldi simdi
  seneye artikk 🙂

 5. ilk kitabı okudum sevmiştim
  diğer 2 kitabı alacağım
  önerine teşekkürler

 6. İki kitabı birlikte okuyamam ben hiç. imrendim bak size 🙂 Yüreğim seni çok sevdi benimde okumak istediklerim arasındaydı ama şüpheye düştüm şimdi.

  dediğim gibi konu alanları farklıysa çok da zor bişey değil:)
  sevgiler

 7. Canan Tan’ın kendi okuyucu kitlesine sahip olduğuna eminim. İki kitabını , piraye ve çikolata kaplı hüzünleri okudum ve tarzım olmadığına karar verdim. Görümcemin kızı ise çok sevdiğini söyledi. Latife Hanımı okumadım. Tanrının Doğum gününü geçen yıl okudum ve sürekli diyalog halinde gitmesi bir süre sonra beni inanılmaz sıktı.
  Ben hep iki üç kitaba birden başlarım. Üç farklı tarz olursa çok daha iyi olur. Sevgiler size

  yüreğim seni çok sevdi konusunda aynı goruşte olduğumuza sevindim…TDG yi ilk sizin blogdan haberdar olmuştum, şimdilik iyi gidiyor bakalım:))
  sevgiler

 8. Kitabın sonunda aslı kendi hayatını da, muratın hayatını da mahvetti bana göre.Sevdiği halde sevgisinden kaçtı ve sevdiğine de acıların en büyüğünü yaşattı kaçarak.

  ne gereksiz ve saçma bir inat değil mi

 9. Sonuncusu herkesin elinde yollarda demek güzel kesin okumalıyım o zaman sağolun kızlar iyi haftalar.

  Şimdilik iyi gidiyor bakalım sonunda ne düşünücez …bizden de sevgiler

 10. merhabalar,bu kitabı bende henüz yeni bitirdim.Bilmiyorum ben kendimden çok şey bulduğum için elimden bırakamadım ve ağlaya ağlaya(Murat için çok ağladım) okudum.Maalesef bende kendimi aslı karakterine çok benzettim.Ve keşke bende birilerini bu kadar üzmeseydim dedim.zaten ilk fırsatta bloğumda da anlatmayı düşünüyordum.Bir ay içinde Canan Tan’ın üç kitabını da okudum.Eroinle dans,Çikolata kaplı Hüzünler…Piraye kaldı inşaallah onu da okuyacağım.Okumak çok güzel.sevgiler.

  Murat’ın haline ben de üzüldüm aynı şekilde

 11. Değerlendiricem, teşekkürler 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com