TUBİTAK ERKEN ÇOCUKLUK KİTAPLIĞI

Bugünün çocuklarına sadece resim defteri ve boya kalemleri yetmiyor artık; resim çizerken boyama yaparken hep bir oyun olsun ki sıkılmasınlar. Örneğin, kavramları öğrensinler, nokta birleştirsinler boyamaya başlamadan, vs.

İşte sizde çocuğunuzla eğlenceli alıştırmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız;

Çocukların el becerilerini kavramları geliştirmek için tasarlanmış Tubitak’ın Erken Çocukluk Kitaplığı serisini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Seri çok geniş, el becerilerini kavramları geliştirmeye yardımcı olanların yanında saymayı, basit matematik işlemlerini, doğayı tanıtan öğretici olanları da var. Zaten yaş gruplarına göre de ayrılmış kitaplar, (3-6, 6+, 7-8) karar vermekte zorluk çekmezsiniz.

3-6 yaş serisinden “Renkleri Tanıyalım” ve “Karşıtlıklar” kitaplarındaki alıştırmaları yapıyoruz bugünlerde. Hem çoğu bildiği şeyler olduğundan zorlanmıyor, hem de çok son derece keyif alıyor yaparken.

Özellikle şehirlerarası yolculuklarda kurtarıcı oluyor bu tip kitaplar. Hele bir de çocuğunuz kreşe gitmiyorsa…
İlgilenenler için en iyisi, Tubitak’ın Erken Çocukluk Kitaplığı sayfasına girip gezmeleri. Serinin bazılarına bulunduğumuz yerdeki kitapçılarda rastlamadığımızdan internetten alabilir miyiz diye siteye baktık ama bir sonuca ulaşamadık. Bilenler söylesinler, Tubitak’ın online satışı var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. çocuklar için oldukça eğitici ve keyifli bir seri…oğlum için henüz erken olsa da şimdiden almaya başlamak lazım.

 2. tübitakın kitapları gerçekten çok güzel.DR’larda bulmak mümkün.Kayseri’de DR vardır di mi? Bu arada TUDEM’in de güzel kitapları var. Bunları da DR’da görmüştüm. Bir de İstanbul’da gezici kütüphane varmış. Karı-koca randevu ile anaokullarını geziyorlarmış. DR’da bulamıyacağımız şahane kitaplar varmış.Eda anlata anlata bitiremiyor. İsmi ‘pafin’.Anadolu’ya da gittiklerini söylemişler.isteyene tel. no’su verilebilir. İlkokul 1. sınıf çocukları için el yazısı hikaye kitapları varmış örneğin.

 3. bu kitapların bütün serisini aldım kızıma …
  ikimizde sevdik…ben de tavsiye ederim…

 4. ilk fırsatta kitabımızı gösterebiliriz inşallah.

 5. Evet kesinlikle bende bu kitabı öneriyorum. Eğitici ve öğretici bir kitap. Bu arada siteminize yaptığınız ziyaret ve yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.

 6. Ben de şimdiden başladım bu tür kitaplar almaya ama nokta birleştirmeler için biraz daha beklememiz lazım çünkü daha bilinçsiz kralamalardayız:)Ama tavsiye için sağolun…

 7. merhabalar,
  ben de 2 oğlumu bu kitaplarla büyüttüm
  çok faydasını gördüm
  öneririm herkese

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com