TRANSPARAN FİMO MUMLUK

fimo mumluk

Transparan fimodan mumluk yapmayı planladığımızda , mum yanarken üzerindeki desenlerin gölge şeklinde etrafa yansımasını hayal etmiştik.

Kısmen yaklaştık tasarladığımız mumluğa, boyut biraz daha büyük olsaydı belki desenler daha fazla gölgeler oluşturacaktı.

Yapılışı şöyle;

Mumluğun küçük silindirini yapmak için transparan üzerindeki desenler için normal mat fimo kullandık.

Fimoyu makinada açtık ilk kez. Kayseri’de makarna , kesme çorba için çok sık kullanılan, çoğu evde bulunan hamur kesme makinasıymış. Oysa Parktiker’de aramıştık, fimo açma makinası diye.

Makinaya inanılmaz düzgün açılıyor hamur, merdane ile açarken hem yoruluyorsunuz hemde hamurun tamamının eşit kalınlıkta olması mümkün olmuyor. Makarna makinamızla hızlandırırız fimo faaliyetlerimizi artık.

İnce açtığımız hamuru , bir deodorant kutusunu ters çevirerek üzerine kapladık. Tabi deodorant boyu kadar değil istediğimiz uzunlukta bitirdik. Öncesinde çıkarırken yapışmaması için deodorant kutusunun üzerine pudra sürmüştük.

Üzerine yine fimodan desenler yaptık.

Ve fırında 110 derecede 30 dakika pişirdik.

fimo mumluk

fimo mumluk

Fırından çıktığında ve gün ışığında transparan özelliğini hissetmiyorsunuz. Ancak gece ışığa baktığınızda ışığı geçirdiğini görebiliyorsunuz. Ve içine koyduğumuz mumun yanarken bir de.

Bu arada mumum aydınlattığı fotoğraf kızıma Ulaş’ın hediyesi, kendisine burdan da teşekkür edeyim tekrar. Eğer kara kalem biliyorsanız sevdiklerinize yapılabilecek en güzel hediyelerden birisi.

fimodan transparan mumluk

fimodan şeffaf mumluk

10 thoughts on “TRANSPARAN FİMO MUMLUK

  1. Kızlar elinize sağlık.Siz bu fimo olayını bitirmişsiniz artık fimodan ne yapsanız şaşırmam:)

  2. kışın sürekli evde olduğumuz için evi güzelleştirici ve sempatikleştirici önerileri seviyorum….çok güzel olmuş…

  3. yaa bu çok şirin bişey.. başka şeyler de yapılabilir valla bu fimodan. sevgilerimleee

  4. Ellerinize sağlık kızlar, harika görünüyorlar bu mumlar. Henüz ben bir fimo hamuru almayı başaramadım. Sanırım oğlumun doğum gününe 1 hafta kala ancak alabileceğim. Çocuklara hediye için. Bana önerilerde bulunabilirmisiniz? Kızlı ve erkekli bir grub çocuk için hediye hazırlamam gereiyor. Sizin yaptığınız magnetlerden düşündüm ama başka alternatiflerede açığım. Bu konuda bana yardımcıolur bir fikir verirseniz sevinirim.

  5. bak bunu ilk defa gördüm mum delisi ediye göre ellerinize yaratıcılığınıza sağlık kızlar

  6. İnanın baktıkça imreniyorum. İncik- boncuklara, helede mumlara bayılmama rağmen sanırım hiç yeteneğim yok bu konularda. Belkide varda uğraşmak için hevesim yok sanırım. Okadar güzel görünüyorlarki ben bile özendim, bir heves geldi. elinize sağlık.

  7. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş. Hamur açma makinesi lazım gerçekten

  8. çok begendşimü mum en sevdiğim aksesuar, evimin heryeri kilise gibi oldu ama bundan da istiyorum,ü kendim yapamak istiyorum:) hemen istiyorum:)

  9. merhaba arkadaşım..sitene bayıldım ..herşey çok güzel ellerine sağlık..yorumun için teşekkürler ayrıca..sanırım siten word press..burdan bi adres almak için ne yapmalıyım bilgilendirirsen çok mutlu olurum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir