TIĞ İŞİ KUTU

Elbise dolabımın içindeki kemer ve eşarp gibi aksesuarları toparlamak amacıyla başladım bu kutuya.

Böylece gözümün önünde olurlarsa kullanmayı unuttuğum kemer ve eşarplarıma tekrar gündeme alabilirdim. Ayrıca ben bir kutu severim ve kutuların sayısı bana hiç bir zaman fazla gelmez. Teyzemin evlilik hediyesi banyo takımlarımda kendi eliyle işlediği benzer küçük modeller vardı; diş fırçalık ve pamukluk gibi. Örmeye başlayıp şekillendikten sonra başka kullanım alternatifleri de geldi aklıma. Çorapları, cdleri, kızımın küçük kitaplarını toparlamak ya da yine banyoda değerlendirebilirdim. Hala da karar vermiş değilim açıkçası.

Yapılışına gelince; merserize iplik ile resimden de göreceğiniz üzere sadece dolgudan oluşan bir tığ işi. Tok durması için mümkün olduğunca sıkı işleniyor. Ya da daha sonra kolalayabilirsiniz. Çiçekler ise herşeyi ama herşeyi süslemeyi beceren sevgili anneme ait. Daha tabanını örerken çiçekleri yapıp koydu kenara ve bana da onları dikmek kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sitenize ilk kez giriyorum gerçekten çok güzel bütün yaptıklarınız ellerinize saglık

    Hoşgeldiniz, hep bekleriz.

  2. açıkçası çok hoş site çok güzel

  3. nalan hanımın anlattığı alçılı tutkallı kutu yapma fikri ilgimi çekti, lütfen daha ayrıntılı nasıl yapıldığını nalatabilir misiniz?

  4. epeydir uğrayamamıştım,ellerinize sağlık ne güzel olmuş.ben örmeğe üşendiğimden yıpranmış,verilemeyecek kazaklar ve sveetlerden kolayca diktiğim benzerlerini az alçı katılıp sulandırılmış beyaz tutkalla ısltıp şekil verip kurutarak yapmıştım,çuval kumaşından da olur.fikir olsun diye yazdım.selamlar

  5. çok güzel çiçeklerde hoş bir hava vermiş ellerinize sağlık sevgiler

  6. Tesekkurler Yeliz, bence de çok kullanışlı bir kutu.

  7. Kutu çok güzel olmuş özellikle renkler harika görünüyor. Bende ikea’dan bunun sade olan bir modelini aldım. Çok kullanışlı oluyor. Elinize sağlık çok güzel örmüşsünüz.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com