Televizyon Maketi

Proje konumuz bir ev eşyasının maketini yapmaktı. Laptop veya desktop bilgisayar diye niyetlensek de, süre bir günle kısıtlı olduğu için nihai kararımız televizyon yapmak yönünde oldu. Böyle ödevlerde bizim öğretmenimiz için en önemli kriter; projenin öğrencinin kendisi tarafından yapılmış olmasıdır. Veli tarafından yapılmış ödevler kusursuz olsa da hiç rağbet görmez. Doğrusu da bu değil midir zaten? İşte bu yüzden ben kendimi zor da olsa tutarak 🙂 oğluşun kendisine bıraktım maket yapımını.

Bir ayakkabı kutusunu elişi kağıdıyla kaplayarak yaptık televizyonu. Dikkatli bakarsanız yayında Sünger Bob olduğunu farkedersiniz. Süreden ötürü alelacele bir proje oldu televizyonumuz ama kumandasını da antenini de yapmayı ihmal etmedik. Anten için babaannemizin örgü şişlerini kullandık ama kendisine çaktırmadık 😉 Şişlerin ucu çocuklara zarar vermesin diye uçlarına minik boncuklar sıkıştırdık. Kumandayı da bir ilaç kutusunu kaplayarak hazırladık, kumandanın sinyal ışığına da ayrıca dikkatinizi çekmek isterim:)

10 thoughts on “Televizyon Maketi

 1. Bu tür faaliyetleri merakla izliyorummm. Eee malum bana da lazım olacak bunlar :p

 2. Tüm detaylarına baktım, hiçbirini kaçırmadım 😛 çok güzel bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık 😉

 3. :)bende 3. sınıf okutuyorum ya:)hep tanıdık geliyor bu konular:)
  biz okulda 2 saatimizi ayırıp buna kibrit kutularından ev eşyaları yaptık:)genellikle eve verince anneler senin gibi kendini tutamıyor malesef:)ama seni tebrik ettim:)onun yapması herşeyden önemli sevgiler

 4. Çok hoş olmuş televizyon.üzerindeki sünger bob resmini de çok beğendim ben.Aferin oğluşuna.sevgilerimle başarıları daim olsun inşaallah.

 5. iyiki paylaşmışsın banada fikir oldu çok güzel olmuş ellerinize saglık başarılar:))))

 6. valla bu tasarımınız sayesinde sosyalden çok yüksek alcam çok saolun :))

 7. çok güzel kesin 100 alıcam teşekkür ederim………
  tahan you……………………

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir