Telefon Rehberi Silinince

Dün akşam üzere sevgili iphone umda bir gariplik oldu, girdiğim her sayfada ana sayfaya dönünce ben  çözümü tamamen kapatmakta buldum. Bilgisayarcıların mucize çözümüdür ya; kapa ve yeniden aç. Ben kapattım kapatmasına da açarken pin kodumu unuttum, silindi aklımda, hiç hatırlayamıyorum:( hatırlayamayınca üzüldüm. Eşimi aradım O bilir  diye, işe yaramadı. Neyseki yarım saat kadar sonra hatırladım pin kodunu 🙂

Fakat bu sefer  de baktım ki tüm adres defterim silinmiş, kimse yok.:( Eskiden olsa tüm numaraları aklımda tutardım, tutamadıklarım için telefon rehberlerim vardı:) Cep telefonlarının bize kattığı tembellik yoktu kısacası. Şimdi ise inanın annemin  cep telefonunu bilmiyorum, 3-5 numara dışında (onlarda genelde evden çevirerek aradıklarım) herşey flu. Panik oldum tabi  o kadar kişinin telefonlarını yeniden toparlayabilmek çoook uzak geldi bana.

İlk  olarak aklıma gelen  Turkcell’i aramak  geldi, “yedekler var mı”” diye sordum.  Ben sordukça  müşteri temsilcisi de benim daha önce yedekleme yapıp yapmadığımı sordu. Ah bilsem  ben  arar mıyım  panik halinde? Neyse araştırma sonucunda 2010 da yedek aldığımı buldular. Geri yüklemek için iphone da Turkcell Yedekleme uygulamasını kullanabileceğimi anlattı. Uygulamayı yükledim ve  en azından 2,5 yıl öncesine ulaştım. Uygulamanın güzelliği  istediğiniz zamanda yedeklemeyi kendinizin yapmasına da imkan tanıması. Böylelikle arada yedeklemeyi alışkanlık edinirim inşallah.  Iphone ve Turkcell  deki telefon rehberi yedekleme bu şekilde.  Diğer telefonlar/ şebekeler  için de   değişik yöntemler vardır mutlaka önemli olan  özellille  veri yedeklemeyi araştırarak bu tip kazalara hazırlıklı olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com