Tefal Besleyici ve Lezzetli Yemek Şenliği

Geçtiğimiz cumartesi, MSA’da Tefal’in Besleyici ve Lezzetli Yemek Şenliği’ne   katıldım. Aslında size  bir sır vereyim, ÇocuklaÇocuk’un  yemek üstadı Fulya’cım olurlar,  ama mesafeden dolayı O gelemediğinden , kafamda yemek blogları ile ne yapacağım soruları ile  ben yalnız  katıldım, merakımdan.   Anakonusu yemek olmayan tek blog bendim sanırım.   Çekinecek bir şey olmadığını anladım gerçi sonrasında, MSA eğitmenimiz Aykut Ertaş’ın yönlendirmeleri ile yemek yapmak çok keyifliydi.  Tefal’ın  Besleyici ve Lezzetli Ürünler Serisi ActiFry, NutriCook ve Vitacuisine  hakkında detaylı bilgiler aldığımız, güzel tarifler yaptığımız ve yediğimiz çok güzel bir akşamüzeri oldu.

Bu arada  Yemek bloggerlarının daha bir kaynaşmış olduklarını, birbirlerini blogları dışında da tanımış olduklarını  gördüm.

EyvahNePişirsem ve Hayatın Ta Kendisi etkinlik detaylarını ve tarifleri çok güzel anlatmışlar. Bir kaç ilave de ben yapayım.

Tefal Nutricook   dünyadaki en pratik kapaklı,  en akıllı kontrol saatli ve ilk 2 aşamalı pişirme sistemli düdüklü tencere harikası. 1. aşamada basınçlı 2. aşamada ise düşük başınçta buharlı pişirme yapıyor.  Avantajları çok  daha fazlasını Buradan öğrenebilirsiniz.Ve aşağıdaki Safran soslu  Balık Nutricook’ta pişti. Balık ve düdüklü tencere bir arada olabiliyormuş demek ki hem de çok lezzetli bir şekilde.

ActiFry ‘in 1 kaşık yağla yapabildiği kızartmaları  çok merak ediyordum bu vesile ile denemiş oldum. Biz kızartmayı seven ama sağlıksız olduğunu düşündüğümüzden dolayı çok tüketmeyen bir aileyiz. Ve tüm çocuklar gibi kızım bayılıyor patates kızartmalarına.  Bu açıdan ActiFry en çok çocuklu aileler için gerekli bir ürün bence. Üstelik sadece patates kızartması yapabildiğini  düşünmek hataymış, ActiFry’da yapılmış Arnavut ciğeri  harikaydı.   Bu arada etkinlikteki  partnerim sevgili Tarifname sağlık sebebi ile kızartma tüketmeyince ciğerleri avcarlamak bana düştü, annem -eşim görmeliydi beni 🙂

Son olarak Tefal’in temmuzda piyasaya çıkması planlanan, aynı anda 3 yemeği ,tatları ve kokuları birbirine karışmadan pişirmeyi sağlayan buharlı pişiricisi , VitaCuisine ile çikolatalı kekler pişirdik,  çok lezzetliydi.  Vitamin ve antioksidanların daha fazla korunmasını sağlayan teknoloji  etkileyici.

Bizim   hayranlıkla takip ettiğimiz bloglardan Devletşah ve Miss Çilek ile tanıştığımdan dolayı da mutlu oldum.

Besleyici ve Lezzetli Yemek Şenliği  davetiniz için çok teşekkürler Tefal.

1 thought on “Tefal Besleyici ve Lezzetli Yemek Şenliği

  1. Ayyyy ben de orada olmayı ne çok isterdim.

    Tefal’in Düdüklü tenceresi ve buharlı pişiricisi çok dikkatimi çekti. Bu ara sağlıklı beslenmeye saran ben için güzel bir alternatif.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir