Tatilde Kar ve İglo

Cuma akşam iş dönüşü eve yaklaştığımda başlayan kar yağışı yaklaşık 2 saat içerisinde  tüm çevremizi kapladı.    Ben eve girdikten sonra  eşim arayıp yolun durumunu söyleyinceye kadar hiç farketmemiştim, dışarıdaki durumu. Hafta sonu da aralıklarla yoğun yağış devam etti ve Kocaeli’nde yaşadığımız bölgede 50 cm e yakın kar var. Önümüzdeki günleri de karlı gösteriyor meteoroloji, tatildeki çocuklar için  doğal eğlence:)

Pazar sabahı, İglo yapmak için dışardaydık İrem’le. Kerem  yeni atlattığı gripten dolayı çıkamadı bizimle.  Sitemizin kedilerini izledik  önce,  kendilerine  karda yol açıp ağaçların altında  sıcak bir alan hazırlamışlar. Biraz  yiyecek ve süt verdik.

Kar-1

Kar-3

Kar-7

Kar-4

Kızımın senelerdir hayalidir, iglo. Daha önce de minik iglo yaptı fakat bu kez çalışmış  internetten iglo yapımına; kendine en mantıklı gelen şekilde yapmaya başladık. Küçük kova ile bloklar oluşturduk, üst üste koyup kenarları da karla düzeltip destekleyerek ilerledik. 4 sıra tamamladık bu şekilde, oturduğu zaman omzuna geliyor.  Üşüyünce devam edemedik, bir de kolay değil, ben kar getir araları düzelt  derken epey yoruldum.  Çatısına bugün devam eder arık bitmiş halini de paylaşmak isterim sonrasında.

Kar-2

Kar-6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com