Tatil ve Dinlenme

Bütün 1 yılın yorgunluğunu atmak ?beynimizi dinlendirmek? için tatildeyiz.

Tatilin anlamı hepimize göre farklı tabi.
Şu an bizim için anlamı;
Deniz, sahil, güneş, güne erkenen başlamak ( tatilin her saniyesini dolu dolu yaşamak için ), yeni yerler keşfetmek, bol bol fotoğraf çekmek, yeni kişiler tanımak,…
Kendi adıma tatilin tam zamanı gelmişti, işe konsantre olmakta bu kadar zorluk yaşadığım başka bir dönem olmadı. Haziran başından bu yana burada yazdığımız gibi aklım fikrim, kendimi içinde hissettiğim ?küçük bir grup? olarak yaşadıklarımızda… Bu yaşadıklarımız daha önce tecrübe ettiğim bir acı, üzüntü değil, biraz başka şeyler düşüneyim de unutayım demek fayda etmiyor. Beni, geleceğimi, çocuklarımı, çocuklarımın geleceğini etkiliyor. Geleceği bilmek elbette mümkün değil fakat her geçen gün yalanların arttığı, ?doğruların-gerçeklerin? göz göre göre saptırıldığı, ne yaparsan yap hor görüldüğün ?küçük bir grup (!)? olarak görülmek herşeyi giderek daha da belirsiz ve güvensiz hale getiriyor. Herşeyi bırakın ?ADALET? bile sorgulanır hale geldi ve güvenirliğini yitirdiyse çivisi çıkmıştır artık.

Bu videoyu  izlemeyenler izleyin lütfen; türkçe alt yazılı, küçük bir çocuğun evreni nasıl çözdüğünü anlatıyor. Çocuk diyor ki; ?karınca burada bu avludan daha fazlası olduğunu bilmiyor, dünyanın sadece bir parçası olduğunun farkında değil.? Animasyon filmi Horton  u izlemiş olanlar da bilirler, benzer şeyler anlatılıyordu. İşin özü şu ki; hepimiz evrende minik birer canlıyız. Uçaktan aşağıya bakıldığında görülmeyecek kadar küçük bir noktayız. Öyleyse KİBİR neden ? AYRIMCILIK neden?
Çocukla Çocuk olarak 6 yıldır yazdığımız konulara hep dikkat ettik, apolitiktik burada. Ama şu an bir çoğumuz gibi ne kadar çok ?somut gerçek?ler ile paylaşılırsa o kadar çok aydınlanacağımızı hissediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com