Tatil Nasıl Geçer?

Tatil başladığından beri çocuklarla evde bir hayata alışmaya çalışıyorum. Bir süre sonra bazı kurslara devam edecekler ama şimdilik okul dönemi boyunca yapamadıklarını , bol bol bilgisayar oynamayı, kuzenleriyle daha çok vakit geçirmeyi, wii oynamayı ve sokakta oynamayı  tercih ediyorlar.  Akşamları da beraber birşeyler yapalım istiyorum, en azından film izleyelim. Kendi istedikleri filmlerin listesini veriyorlar bana, dvd sini alıp beraber izliyoruz. Genellikle vizyondayken  bir sebeple izleyemediğimiz filmler oluyor zaten bunlar. Mürekkep Yürek gibi, Alvin ve Sincaplar gibi, Güliver’in Maceraları gibi…

Aslında Alvin ve Sincapları izlemeyi ben istememiştim önceleri. Nerden duyduğumu hatırlayamıyorum ama vıcır vıcır seslerini duymaya tahammül edemem diye düşünüyordum. Çocuklar izlemek için ısrar edince kıramadım, dün akşam izledik birlikte, izlediğimiz film serinin ilkiydi. Konusu kısaca şöyle

Bir çam ağacında yaşayan üç kafadar yavru sincap, ağaç kesilip de bir müzik şirketine yılbaşı ağacı olarak getirilince şehir hayatına adım atmış olurlar. Başarısız besteler yapan müzisyen Dave ile de bu şirkette tanışırlar. Sincapların konuşuyor olması, üstelik şarkı da söylemeleri hepsinin hayatını değiştirecektir. Sonuna kadar eğlenceli bir şekilde devam ediyor, ben bazen sincapların dağınıklıklarına ve evi fena halde kirletmelerine tahammül edemedim, o kısmı da çocukların çok hoşuna gitti:))

Akşamları film izlemeye devam edeceğiz. Sırada Alvin ve Sincapların 2. bölümü var. Sonra da Güliver’in maceraları…

5 thoughts on “Tatil Nasıl Geçer?

  1. Film isimlerini yazdığınız iyi olmuş,ben de hangi filmi alayım diye düşünüyordum,evdekileri tekrar tekrar izlemekten sıkılmıştım.Bu arada Kandiliniz Mübarek Olsun.

  2. Bizim küçüklüğümüzde de vardı bu sincaplar… Çok güzeller…

  3. Sincapların yaşadığı hatta ismini sincaplardan alan bir klöy var Ordu’da… Teyneli…Tein , eski dilde sincap demekmiş. Bize sevimli gelen bu yaratıklar orada kabus gibi. Sürekli bir yerlerden girip hırsızlık yapıyorlar:))
    İyi tatille ve iyi seyirler

  4. Önceki mesajım galiba Mirac Kandiline denk gelmiş.Şimde de Berat Kandili.Kandiliniz mübarek olsun.Film isimlerini aldım.Üçünüde.Şimdilik Alvin’i izlediler çok beğendi oğlum ve kızım.Diğerlerine henüz bakmadılar.Teşekkürler tavsiyeler için.Arada film önerilerinde bulunursanız şaşırmadan film alabiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir