Taşınma Hikayesi

Önce toplan toplan toplan bitiremedik bir türlü. Klasik bir alışkanlığımız olarak son 2 haftaya sığdırdık  toplanma faaliyetinin büyük kısmını oysa yeterince önce  başlamıştım.  Üstelik çalışma temposunun da çok yoğun olduğu bir dönemdi, izin de almadım , haftasonları olabildiğince topladım. Annemler geldiler taşınmaya birkaç gün kala, onlar olmasa ne yapardım hiç bilemiyorum.  Her şeyi topladım dedikçe bir yerlerden fışkırıyor gibi geldi son gece. Bir de ertesi sabah adamlar geriye kalanlar için hiç toplamamışsınız ki demesinler mi? Taşıma şirketlerinin raconu bu galiba bir de ne kadar çok eşyanız  var deyip deyip durmak.  Allah’tan taşıma ekibi bol miktarda yaptıkları söylenmelerin  dışında iyilerdi, hasarsız korumalı bir şekilde taşıdılar eşyalarımızı.  İzmit ve çevresindekiler  için ihtiyaç olursa tavsiye edebilirim maille dönebilirler.

Toplanma ve boşaltma olayı  tamamlandığında 16:00 civarıydı.  Hava çok soğuktu ve o gece evimizin hiçbir zaman  ısınmayacağını düşünerek korktum. Çocukları kat kat giydirdim, kendimi de tabi.  bir hafta önce bir kaç saatte kolayca ısındığı için ön ısıtmaya gerek duymamamız bir hata imiş, donduk resmen. Yerleşme kısmı çıkan bir kaç aksilikten dolayı biraz uzadı, bugün  izinliyim ve  açılmayan kutu kalmaz diye düşünüyorum.

Taşınma her çocuğu farklı bir şekilde etkiliyor. Bizim için bile çok zor olan bu meseleyi çocukların doğal karşılamasını beklemek olsa olsa hayalperestliktir. Benden başlayacak olursam yeniden vedalaşmaya gitmek için çok sevdiğim komşularıma uğrayamadım, kalan  birkaç parça eşyamızı alırken daha sakin kafayla uğrarım diye düşündüm.  Özleyeceğim şeylerin başında eski evimdeki komşularım olacak. İkinci taşınmamızda İrem küçüktü ve toplanan her eşya  O’nun moralini bozuyordu, belki de nereye gideceğimizi ne olacağını bilmediğinden  en son “toplayın herşeyi, pencereleri de sökün isterseniz” diye ağlamaya başlayınca evden uzaklaştırmıştık. Kerem de bir ara nereye götürüyorsunuz diye ağlamaklı oldu fakat yeni evimize öncesinde yaptığı ziyaretlerin etkisiyle  pek sıkıntı olmadı. Bir de yardımcımız onunla odada ilgilendi ve pek evde dolaştırmadı.  Daha önceki taşınmalarımızla karşılaştırınca  neyi nereye koyacağını bildiğin eve yerleşmek süper   rahatmış.

Allah’tan herkese gönlüne göre ev diliyorum.

2 thoughts on “Taşınma Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.