SÜSLÜ KOZALAKLAR

Kozalaklar da Amazonlara benziyorlarmış arkadaşlar! Dikkatle okuyun lütfen.

Kozalak, bazı ağaçlarda, üreme yapılarını barındıran bitki bölümüdür. Kozalak deyince akla gelen şey, genelde döl üreten dişi kozalaktır. Polen üreten erkek kozalaklar, erişkin dönemlerinde bile çok iri olmazlar ve dikkat çekmezler.

Bizim beğendiğimiz, evlerimizi süslemek için topladıklarımız dişi kozalaklarmış, yani. Güzel, alımlı, iri… İri olmaları biz bayanlarla bağdaştırmak istemediğimiz bir şey ama olsun o kadar.

Çok uzun zamandır evimizde bekleyen , yeşilin en güzelinin olduğu Kastamonu’dan gelen kozalaklarla, evlerimizi süslemek için çıktık yola, son hali karşınızda efendim.

Kozalakları nasıl süslediğimize gelince;

kozalak

Kozalakların bir kısmınının üst kısımlarını ruloları kesmekte de kullandığımız gravür setinin kesicisi ile kestik.

kozalak

Kesilmiş ve tüm olan kozalaklarının bir kısmını vernikledik, bir kısmını da sprey boya ile gümüş ve altın renklere boyadık.

kozalak

Üstü kesilerek düz bir zemin oluşturulan kozalakların ortalarına renkleriyle uyumlu kum boncuklar yapıştırdık. Yapıştırma işleminde kuruduktan sonra renksizleştiği için dekopaj tutkalı kullandık.

kozalak

Uygun bir kaba yerleştirerek evimizin bir köşesini süsledik.

Kozalaklar yeni yıl dekoralarına çok yakışıyor bizce…

İster evlerinizi süsleyin, ister hediye edin, ister hediye paketinizin üstüne iliştirin.

Kaynak: vikipedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Belki görmüşsünüzdür, geçtiğimiz günlerde biz renkli olarak yaptık. ama renklik simli kalemlerle. Aslında yapıştırıcıda denebilir. çok güzel oldular.

 2. çok şahaneler enkısa zamanda bende yapmayı düşünüyorum

 3. ten point :))

 4. harika olmuşlar ellerinize sağlık.ilk ziyaretim ve bundan sonra devam edecek inş. ben bir kayseri kızı olarak gurur duydum gelinlerimle :))) k.maraş’tan sevgiler

 5. ben şimdi yarın doğru Fethi Paşa Korusunda alayım soluğu. Eskiden Uludağa çıkınca toplardık bunları, teyzem sobada yakardı çıtır çıtır. Şimdi kapı çelenkleri de yapıyorlar bunlardan. Sevgiler bıraktım size

 6. Çok güzel olmuşlar,doğal ve bizden. Marketler dolduran noel süslerine karşı kozalaklar.

 7. bizim başlangıç noktamızda rengarenk boyamaktı, Nesi. fakat akrilik boya ile beceremedik. zımpara yapmak zor geldi. sizinkileri heyecanla bekliyoruz.

 8. Sizin kozalaklar da harika olmuş. Ellerinize sağlık. Sitenizi ilk ziyaretimdi ama bundan sonra sık sık uğrayacağım inş.

 9. Gerçekten çok güzel olmuşlar. Ellerinize sağlık. Geçenlerde bizde oğlumla birlikte bir hayli toplamıştık. Biz rengarenk boyamayı düşünmüştük. İlk fırsatta oğlumla birlikte bunlardan yapmak istiyorum.

 10. aaa kalplerimiz birmiş ben de yeni kozalak boyadım ama benim kozalaklar daha bir değişik,ancak verdiğiniz bilgilerden dişi mi erkek mi bilemedim ekleyince artık yorumlarsınız…:D
  elinize sağlık…

 11. Ne kadar harika olmuş bu kozalaklar, aksiliğe bakın ki ben bir kaç gün önce yılbaşı için hazır yapılmışlardan aldım 🙁
  fakat kozalak toplayıp bende yapacağım çok hoşuma gitti :))

 12. işte budur ben bunlardan yılbaşı yemeğinde sofradakilerin yerini belirlemek için kullanacağım.isim kartı gibi.süper süper süper arkadaşlar.hafta sonu kozalak avına çıkmam lazım.teşekkürler…
  http://maviveportakal.blogspot.com/

 13. yılbaşı süslemesi için çok güzel olmuş.ellerinize sağlık…

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com