Sunay Akın Anlatımıyla Çanakkale

Dün  tarihin insana nasıl   güzel anlatılabileceğini,  nasıl kolaylıkla öğretilebileceğini gördüm ben. Sunay Akın’dan Çanakkale’ yi dinledim.  Okulumuzun  organize ettiği etkinlik  çerçevesinde  Çanakkale  de yaşananları bambaşka açılardan anlattı Sunay Akın.  Gitmeseymişim eksiktim.

Sık sık Alzheimer olmuş millet olduk dedi, öyle doğru ki…  hayatımızda sürekli bir didişme, beğenmemezlik, olumsuzluklar var. Bizi biz yapan değerlerimizi , köklerimizi  unutuyoruz.  Sunulmuş/sunulan “Kalıp bilgiler”  i benimsiyoruz, araştıracak vaktimiz yok çünkü 🙁 kalıp bilgilerin peşine takılmak kolay olanı.

100. yılında Çanakkale yi bütün gerçekliği ile anlamazsak ne zaman anlayacağız diyor, Çanakkale hakkında bildiğimiz 3-5 şeyden ibaret. Fırsatınız olursa  bir de Sunay Akın dan dinleyin Çanakkale’yi, inanın ufkunuz açılacak…  Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız, hem tarihimizde yaşananlara hem bunca zamandır uyuduğumuza 🙁  Ama sonra  ben  neler yapabilirim düşüncesi içinde bulacaksınız  kendinizi, bir ışık kendiniz ve varsa çocuklarınız için. Ben öyle  oldum. Eğitim değil mi her şeyin başı. Sistemi bozamıyorsak bile kendi çocuklarımızı yönlendirmek elimizde, okuduğumuz kitapla, geziyle, el  becerilerini destekleyerek, vs.  ama onların yaratıcılığını bozmadan.  Tarihi okuyup araştırıp anlamamız da çok önemli. Bir gün ülkemde Tarih, Sunay Akın’ın    dinletisi gibi  coşkuyla öğretilir inşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. inşallah canım
    sunay akın su gibi ilgi çekerek anlatmayı başarıyor ve tarihi sevdiriyor insana

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com