Şşşt Babalara Söylemeyin!

Aman siz çaktırmayın Babalar Günü’ne henüz iki gün var, ama bizim hediyelerimiz şimdiden hazır.

Bu kez  Babalar Günü için bizim çocuklar babalarına “kendi elleriyle” hediyeler hazırladılar. Aynı faaliyeti farklı malzemeler kullanarak hem İrem ve Kerem, hem de Oğuz Kaan ve Kadir Mert yaptılar. Yıllar geçip büyüdükçe bu minicik eller güzel birer anı olarak kalacaktır.

İki erkek evlat babası olduğu babamız, hediyesi için hazırlanırken renk tercihimi mavi ve tonları yönünde kullandım. Düz lacivert, mavi kareli ve lacivert kareli kendiliğinden yapışkanlı kağıtlardan aldım. Bunlar rulo halinde satılan raf ve  dolap içi gibi zeminleri kaplamakta kullanılan kağıtlardan. Zemin içinse kırtasiyeden  bir tarafı beyaz kaplanmış kontrplak bulunca bizim tam aradığımız şeymiş dedik. Kağıtların tersinden çocuklar kendi ellerinin şeklini çıkardılar. Açık mavi kareliyi biri, lacivert kareliyi diğeri tercih etti. Babalarına yazmak istedikleri notu da belirlediklerinde harfleri yazıp kesmek bana kaldı. Bütün yapıştırmalar hazır olunca elleri ve harfleri tek tek yapıştırdım. Notun kenarlarına birer kalp yapıştırmayı da unutmadım. Bu panoya bir de nazar boncuğu gerek diyerek tamamı yapışkanlı kağıtlardan bir nazar boncuğu yaptım ve kırmızı kurdela ileköşeye  iliştirdim.

Malzeme olarak ;tuval, puantiyeli kumaş, dekopaj tutkalı, kalıcı kalem kullandık. Kerem ve İrem’in el izlerini kağıda çıkarmakla başladık. İrem’in el izini çıkarmak  kolaydı da  Kerem için epey uğraştım. Çizerek yapamayacağımı anlayınca, parmak boyası kullanmaya karar verdim. İlk kez boyaya da bulaşmış oldu böylece. Parmak boyasını eline tamamen sürüp, kağıda el izini aldık. Her ikisinin el izlerini de yağlı kağıda geçirip  kumaş üzerine kopyaladım.  Kumaşları kestikten sonra tual üzerinde toplu iğneler ile yerlerini hazırladım. El izleri  ve kalpten oluşan kumaşları dekopaj tutkalı ile tuale  yapıştırdım. Son olarak da üst kısma kalıcı kalemle mesajımızı yazdık.

7 thoughts on “Şşşt Babalara Söylemeyin!

 1. çok güzel bir çalışma olmuş.galiba kopye çalıcam…..
  sevgilerimle

 2. çok güzel bir fikir
  ne de güzel olmuş
  çocukları ve annelerini kutluyorum
  babalar gününüz kutlu olsun

 3. ya çok tatlılar çok
  severim o elleri ben
  hemde en pötikarelisinden 🙂

 4. bu yapışkan kağıtları beraber almıştık şimdi hatırladım….Harika bir çalışma olmuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir