Soyağacı- Sunum Ödevi

Kızımın ingilizce sunum ödevi, soyağacı oluşturmaktı. Ünitelerinin sonunda yaptıkları mini proje çalışmasının ( süresi 1 hafta) puanlama kriterleri başlıklar halinde belirlenmişti.  Hazırlanan  görsel ilgi çekici olacak, sıfatlar olabildiğince bol kullanılacak, sunum becerisi, vs… Şimdi  İrem neler yaptı ona bakalaım.

Ödevin verildiği gün – Anne soy ağacını çook güzel yapacağım bana herkesin fotoğrafı lazım, bayağı geniş   bir aile tanıtayım diyorum. (eşimin yeni tanıştığımız kuzeninin çocuklarından  Vine fenomeni Berkcan Abisine bayıldı onları kastediyor)

Hafta sonu başlangıcı – Karton almalıyız, herkesin fotoğrafı da lazım ( mutlaka bir alışveriş olmalı bir proje ödevine başlamadan:) )

Pazar akşam-   anneanne, babaanene, dedeler  sizin kardeşleriniz ve kuzenleri yapacağım. Herkesin fotoğrafını da koymayacağım…

Çoook geniş aile hedefi ile başladığı proje pazar akşamına çekti küçüldü.  Hep son dakikacılıktan:) Sizlerde de aynı mı durumlar?

family1

Görselin önemli olduğu vurgulanmıştı proje detaylarında, bizimki ben tek tek çizeyim dedi (çizimine güveniyor) Sonra aklımıza bir fikir geldi , son  zamanlarda çizdiği minik karakterler var.   Bay- Bayan – erkek ve kız çocuk olarak bu karakterlerden çizdi ve fotokopi ile çoğalttık. Bizim ve aile büyüklerimizin fotoğrafları dışında herkes için bu karakterleri kullandı. Ağacına yapıştırdıktan sonra herkesin özelliklerini   bir kaç sıfatla tanımladı. Ve ardından stickerla süsleyerek soy ağacını bitirdi.

family2 family3

Yapılış aşamalarının fotoğrafını çekmiştim, sunum sonrası  eve tekrar gelince aklıma geldi paylaşmak.    Proje ödevinden iyi not almış bu arada 🙂

Bu linkte de zamanında babama hediye olarak hazırladığım soyağacı var, meraklılarına…

family4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.