Sonunda Kardan Kardanadam!

Dün akşam kar tüm hızıyla yağmaya başlayıp bir de tutunca bu gün kendimizi nasıl sokağa attığımızı bilemedik sevinçten. Kar!a hasret kaldığımız için kardan adamlarımızı çoraptan yaptık, ampulden yaptık, örgüden yaptık ve nihayet kardan bir  kardanadam yapma vakti geldi. Ciddi bir iştir kardanadam yapmak; o yüzden çoluk çocuk bütün aile toplandık.

Şantiyeden koca koca kamyonlar, kazmalar kürekler getittirdik. Bizim iki küçük kuzen anında şirket kurdular “minikler taşımacılık a.ş” ile kar taşımaya çalıştılar.

Yeri geldi bütün modern alet edevatı bıraktık , el arabalarıyla kar taşıdık. Ellerimizle karları yuvarladık. Yuvarlayarak taşıdığımız kartopları öyle büyüdü ki, yerinden oynatamaz hale gelince olduğu yerde bırakıp bir yenisini yapmaya başladık. Bu yüzden hem bahçemizde, hem de sokağın belli yerlerinde öbek öbek kardan adam gövdeleri oluştu.  

Kardan adamın hammaddesi elemanlarımızca bizzat tadılarak test edildi onaylandı.

Nihayet evin karşısında kaldırımda başladığımız özenle seçilmiş temiz karlardan oluşan kardan adamızın boyunu bir metrenin üzerine çıkarmayı başarabildik. Bir heykeltraş gibi çalıştık, uğraştık…Burnuna havuç, gözlerine kestaneler taktık. Kaşkolu, beresi de olunca kollarını da dallardan yapmak kaldı. Gururla sunarız efendimm!!

4 thoughts on “Sonunda Kardan Kardanadam!

 1. harika çocuklar tadını çıkarmıi karın bizimkiler hasret kaldı
  haftasonu elmadağa gidelim bari karla haşır neşir olmak için :)))
  kardanadamınız çok güzel olmuş çocukların gururu yüzlerinden okunuyor

 2. çok sevimli kardan adamınız olmuş,gözünüz aydın,çocuklar çok mutlu poz vermişler,çok sevindim 🙂

 3. süper eğlenmişler
  çok güzel olmuş kardan adamınız
  Bursa şehir merkezinde kar yok baklaım bizde çarşamba günü Uludağ’a çıkıp kardan adam yapacağız iyişallah

 4. Çok güzel olmuş, o minik minik ellere sağlık, bayağı ciddiye almışlar bu işi… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.