“Şirinler” Şirinlemek

Pazar günü kızımla birlikte üniversitemin şirin Ankara’sında “Şirinler” şirinledik. Şirinler’in vizyona girmesi kızımdan çok beni sevindirdi sanırım, ne de olsa bizim çocukluğumuzun şirinleri onlar;  Şirin Babası, Şirinesi, Huysuz, Bilgin, diğerleri ve Gargamel’i.   Önceki yıllarda Şirinler pek İrem’in ilgi alanına girmese de bu yıl haftasonları  televizyonda denk geldiğimizde birlikte severek izledik.

Şirinler 3D  filmi gerçek oyuncularla animasyonu birleştirmiş. Sakar Şirin sayesinde kendilerini New york’ta buluyorlar. Gargamel de arkalarından tabi. Şirinlerin köylerine geri dönebilme planları ,  Gargamel’in de  her zamanki gibi bu yeni dünyada  da Şirinleri yakalama hedefi var. Şirinler’e yardım eden bir aile ve onların hayatından da kesitler var.  Daha fazlasını anlatamam. Filmin bazı yerlerinde çok güldüm;  Gargamel’in yeni dünyada etraftaki hiç bir şeyi garipsemeden hedefe kitlenmesi , Şirine’nin 2. bir elbiseye sahip olduğu zamanki  inanılmaz sevincini çok sevdim. Kızımı da konuşturayım  istedim ama  klasik “güzeldi ” cevabıyla geçiştirdi yine.

Haftasonu annemler ve kardeşimle Ankara’da toplandık.  Kalabalık ve şirin olan haftasonum Şirinler sayesinde daha da şirinlendi. Size de tavsiye ederim, izleyin çocukluğunuza döneceksiniz ve “La la la lalala lala lala la…” melodisini ağzınıza dolayacaksınız.

5 thoughts on ““Şirinler” Şirinlemek

  1. şu sıralarda TNT’de gösteriliyor şirinler. Benim oğluşlarda birkaç haftadır tanıştılar bu mavi miniklerle ve çok sevdiler….

  2. Bende çok istiyorum ama Ramazan dolayısıyla bir türlü kısmet olmuyor :(( Alper yeniden yazlığa gidecek ve kalacak galiba bu film :((

  3. en sevdiğim çizgi filmdi… Gargamel favorim:)) ne yapalım iyilerin , iyi olmasının amlaşılması için kötülere de ihtiyaç var:)Şaka bir yana şirinler gerçektenn çok şirin…

  4. Şirinler çizgifilmi küçüklüğümün en sevdiklerinden… filmi merak ediyorum fakat kararsızım. dublajsız yokmuş gösterimde..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir