SIR – NERMİN BEZMEN

Yazara ait, daha önce okuduğum Kurt Seyit ve Shura ile Kurt Seyit ve Murka yı da  SIR gibi nerdeyse bir

çırpıda bitirip uzun süre etkisinden kurtulamamıştım.

Bu kitabı da iki uzun gecede okudum ve etkisini üzerimden atamadım.

Kitapta Hüma adlı bir kadının başından geçenler anlatılıyor.

Çocukları ve torunlarına çözülmek üzere bıraktığı sırların yaratacağı şoku bilerek son

yolculuğuna yüzünde gülümseyen bir ifadeyle çıkan Hüma’nın yaklaşık bir asır süren hayatı boyunca yaşadıklarını, aşkını,

hayallerini tarihle içiçe anlatan inanılmaz bir aşk hikayesi.

Okurken kendinizi kitabın içinde gibi hissettiren romanlardan biri SIR.

Yazarın anlatım dili çok akıcı ve sürükleyici, Türkçe’yi kullanımındaki ustalığını diğer kitaplarında olduğu gibi bu hikayede de çok güzel göstermiş Nermin Bezmen.

SIR, serinin devamı olan ikinci kitap “AURORA’nın İncileri” ile devam ediyor.

Elinizden düşürmeden okuyacağınız kitabı mutlaka tavsiye ediyoruz.

7 thoughts on “SIR – NERMİN BEZMEN

 1. Kendi çapımda yaptığım ilginç bir istatistiği vereyim burada:) Nermin Bezmen’i her nedense yalnızca kadınlar okuyor. Hemen her kitabının satışı gayet iyidir Türkiye ortalamasına göre ve benim 15 yıllık kitapçılık serüvenimde iki ya da üç defa baylara satmışımdır ki, kısa bir sohbetin sonunda onlarında eşlerine ya da annelerine aldıkları ortaya çıkmıştır. Dürüst olmak gerekirse ben de hiç denemedim. Biraz otobiyografik yazması nedeniyle olabilir. Genelde ailesi etrafında dönüyor sanırım kitapları.
  Bu söylediklerim elbette bir kitabın iyi veya kötü olarak değerlendirilmesinde kıstar değil. Sadece paylaşmak istedim 🙂
  saygılar…

 2. Çok beğenmiştim bu kitabı ben ki NB’i sevmememe rağmen kitap süperdi.

 3. Okumayı düşündüğüm kitaplardan biri. Yorumlardan sonra almaya karar verdim. Önümüzdeki hafta izne ayrılıyorum. Sanırım tatil için ideal olur bu kitap.
  Sevgiler…

 4. Okumak istediğim bir kitap çünkü okuyan herkesin etkisinden kurtulamadığını düşünürsek beni birhayli sardı devamında da Aurora’nın İncilerini almak şart oldu teşekkür ederim öneriler için.
  Sevgiler

 5. kitap tek kelimeyle süper süper süper!!! Nermin Bezmen’in dili kendisi yaşamı ailesi.. hepsi bir araya gelince kitabı bitirmek kaçınılmaz oluyor 🙂 bir de yukarıda istatistik veren bey’e bir sözüm olacak : Biz bayanlar her türlü kitabı okuyabiliriz Ruh halimiz ne olursa olsun eğer ki kitap seviyorsak kitabımıza gözümüz gibi bakarız ve kütüphanemize kaldırmaktan hiç çekinmeyiz. siz ise daha nesnel kitapları seçiyorsunuz yani hep bir tercihiniz var hayatta… bence bu istatistiğin sebebi de bu 🙂 iyi günler..

 6. KİTABI ÇOK BEGENDİM.BİR ARKADAŞIMIN VASITASI İLE OKUDUM AURORA’NIN İNCİLERİNİ ALMAK İÇİN CAN ATIYORUM
  EMEGİNE SAGLIK… BİZE BÖYLE ŞAHANE BİR KİTAP VERDİĞİ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER…
  SEVGİLERİMLE

 7. nermin bezmen’in sır adlı eserini bugn bitrdim ve bu kitaba sadece dün saat 3 gibi başladım.içerisindee abrtılacak kadar cinsel içeriklii konu bulnsadaa ben ve tahmin eettiğim için söylüyorumm tüm okurları kndine bağmayı başarmış.çok akıcı ve yalın dil kullanılmış.gerçekten ayırt etmeden okumayı sevenler için alınacak kitaplardan biri.durumlar ve bazı olaylarınn abartılarak anlatılması bilee diğer yazarlarda olduğu gibi beni boğmadı.sıkılmadann hattaa kitabı elimden bırakmadan okumaya devam etttimm….almayı düşünen arkadaşlarr kısa bir araştırmadan sonra bence bu kitaba sahip olsunlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir