Şekilleri Seviyorum – Dr. Miriam Stoppard

18 aylık çocuğunuzun  gelişen görüş açısı , önce kenarlar üzerinde yoğunlaşır böylece değişken şekilleri açıkça görebilir.

24 aylıktan başlayarak çocuğunuz siz ona yardım ettiğiniz sürece karelerle dikdörtgenler ve yuvarlaklarla ovaller arasındaki farkı söyleyebilir.

diyor, “Şekilleri Seviyorum” kitabımızın yazarı Dr. Miriam Stoppard.

Kerem   şu an 24 aya yaklaşıyor,   belli başlı şekilleri öğrendi bu  kitabın da yardımlarıyla.    Kerem’in ilgisini çekip   üzerinde uzun süre dikkatini topladığı ilk kitap sayılabilir.

Gerek fotoğraflarla şekilleri anlatması gerekse arkasındaki sünger kağıttan yapılmış şekilleri    etkinlik olarak kullandırtmasıyla kitabın  çocukların şekilleri öğrenmesinde etkili olduğunu söyleyebilirim. Kerem severek sayfalarında geziniyor 🙂

Şekilleri öğrenme dönemimizde İrem’den kalan bir oyuncağı daha çıkardık ortaya .    Bizim kaplumbağa  gibi veya benzeri bir çok oyuncak var çocukların şekilleri öğrenmesine yardımcı olan. Şimdilerde de yavaş yavaş kocaman tahta yapbozlarımızı çıkarıyoruz, ne çok oyuncak almışız İrem’e, temiz kullandığı için  hepsi yeni gibi üstelik.

1 thought on “Şekilleri Seviyorum – Dr. Miriam Stoppard

  1. kitap çok güzel görünüyor…benim miniğim de 18 ayını bitirdi…abimizin kitaplarını kullanıyoruz şimdilik…kaplumbağa yapbozun değişiği bizde de var miniğim bayılıyor ona,girmeyince sinir yapıyoruz biraz tabi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir