SCRAPBOOKING VE BABALAR GÜNÜ

Scrapbooking nedir, ilk kez duyduk diyenler için kelimenin tam türkçe karşılığı yok, maalesef bildiğimiz kadarıyla. Kelime anlamı ve tarihçesi ile ilgili bilgileri ingilizce olarak wikipedi’den ulaşabilirsiniz. Veya scrapbooking sitelerinden birisi olan Scrapbooketc.yi ziyaret edip yapılmış çok güzel örnekleri görebilirsiniz.

Bizim anladığımız karşılığa gelince; özel günlerimize , anlarımıza ait fotoğrafları, objeleri, aklımızdan geçen notlarla birleştirerek, farklı unutulmaz albümler oluşturmak. Günümüzün dijital ortamına rağmen albümleri seven bizler içinse keyifli bir uğraşı.


Babalar günü için hazırladığımız bu kart “scrapbooking e giriş” gibi oldu. Fotoğrafımızı seçtik, cicili bicili kağıtlarımızı aldık önümüze. Dergilerden yazı büyüklüğüne uygun fontlar kesip, onları kalıp olarak kullandık. Tabi bu kısımda direk çizip kesmek de mümkün. Gerisi içinizden geçtiği gibi kesme yapıştırma sayılır. Çıkartmalar ve çiçekli pulllarımızı da yapıştırıp tamamladık. Hediyemizi de verdik bugünden.

Böyle günlerde yaşanılan tüketim çılgınlığından bir nebze uzaklaşmak için uygulayabileceğiniz bir iki fikrimiz daha var. Geçen yıl yaptığımız Babalar Günü Pastası ve Soyağacımız.

Babalarımızın ve bize anneliği tattıran eşlerimizin babalar gününü kutluyoruz şimdiden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ellerinize saglik super olmus, ozellikle soyagaci.Bir de bu “ozel” gunlerin tuketim deliligine suruklemesine bende cok karsiyim…

 2. scrapbook çalışmalarını özellikle takip ettiğim yabancı bloglar var,ellerinde harika malzemeler var ve süper işler çıkarıyorlar,sizin çalışmanızda çok güzel ve anlamlı olmuş….

 3. Güzelmiş seçenekler 🙂

 4. babama hediye almak dünyanın en zor işi sizin fikirleriniz çok yaratıcı. Bir gün çocuğum olursa sayfanız sürekli önümde açık olacak kızlar 🙂

 5. daha once ıncelemıstım cok guzel seyler olusturula bılınıyor bu sekılde sızınkıde cok sık olmus ellerınıze saglık
  ___________
  mutlu guzel saglık ve ask dolu bır hafta sonu dılıyorum
  kendınıze ıyı bakın efendım :))))

 6. Çok güzel fikir. Bence gömlek, kravat, vs. gibi şeylerden çok daha orijinal ve kıymetli. Fikir için teşekkürler. Sevgiler 🙂

 7. Sevgili Fulya ve Özlem,
  Zevklerimiz ve ilgi alanlarımız ne kadar benzer, ben de çok beğeniyorum bu scrapbookları, Türkiye de pek bilinmiyor, Yabancı bloglarda çok yaygın, ellerinize sağlık çok güzel olmuş, bu arada bloğumdaki sorunlardan dolayı, kökten taşındım, hesabımı da değiştirerek, artık burada sorun çıkmaz umarım, bilginiz olsun, sevgilerimle.
  http://orguoyuncaklar.blogspot.com/

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com