Sayımatik Projesi

Konular bitti, sürekli tekrar yapıyoruz diyor öğretmenlerimiz, bir yandan proje ödevleri yağmaya devam ediyor. Matematik  projesi olarak gelen ödevimizi yaptık en son. Açık söylemek gerekirse ödev konusu öyle karışık anlatılmıştı ki ne yapacağımızı anlamak için defalarca okusam da içinden çıkamamıştım. Diğer veliler de benimle aynı durumda olunca öğretmenimize sorarak netleştirdik durumu. Neticede sayı kartlarıyla ve bu kartları yerlştirebileceğimiz ceplerle bir sayı tablosu yapmak olduğunu anladık konunun.”Onluk” ve “birlik” basamaklarını pekiştirmekti amaç.  Bir büyüğünüzden destek alabilirsiniz diye söylenince Kadir Mert’le birlikte gerçekleştirdik projemizi.

A3 boyutunda kalın mukavva kartını oğlumun seçtiği kırmızı kartonla kapladık. Mavi kartondan onluk ve birlik basamakları için cepler oluşturduk, kartona yapışltırdı. Her bir cep için 0-9 arası 10 adet kart hazırladık. Kartları 6*8 cm olarak ben hazırladım ; sayılarını ve  ceplerin altına “onluk” ve “birlik” yazılarını Kadir Mert yazdı. Kullanılmayan sayı kartlarını koymak için üst bölüme büyükçe bir cep daha yaptık.

Böyle bir ödev gelirse yardımcı olabilir ümidiyle sizinle paylaşmak istedik oğluşumun projesini.

3 thoughts on “Sayımatik Projesi

  1. ah iyiki de büyümüş kızlar valla dedim okurken… neyse tatile az kaldı yazlık projeler , tatil projeleri gelir artık:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.