Saftrik Greg’in Günlüğü Sinemalarda

Bizim çocukların çok severek okudukları Saftrik Greg’in Günlüğü serisinden bu yazımızda bahsetmiştim. Çok sevdikleri bu serinin filminin çekilmiş olması bizim için çok sevindirici oldu. Filmi görür görmez hemen bir fırsat bulup hep birlikte izledik.

Dedim ya bizimkiler bayıla bayıla okumuşlardı tüm seriyi ama ben sadece göz atmakla kalmıştım. Filmi, içeriği bilmeyen biri olarak çok severek ve eğlenerek izledim. Çocuklar da çok beğendiklerini söylüyorlar, sadece ilk defa okudukları bir kitabın sinemaya uyarlanmış halini izledikleri için, olayların kitapla aynı sırada gitmemesi ve ufak da olsa bazı yerlerde farklılıklar göstermesini yadırgadılar. Kendi aralarında konuşurlarken, o sahnede aslında  “böyle” söylemişti, “şöyle” yapmıştı şeklinde yorumlarda bulundular.

Kitaplarda olaylar bolca çizgi karakterlerle desteklenmişti, filmin oyuncuları da çizgi karakterlerle inanılmaz örtüşüyor, filmi bu anlamda da çok başarılı buldum.

Kısacası, ben çok eğlendim, kesinlikle tavsiye ederim.

5 thoughts on “Saftrik Greg’in Günlüğü Sinemalarda

  1. geçen gün D&R da günlükleri gördüm alsam mı* , almasam mı ? düşündüm. Çocuk kitapları da alıyorum ara ara… kitabı karıştırken bile ne kadar eğlenceli olduğu belli idi…

    Sevgilerimle

  2. Ban’yla basın gösterimine katılmıştık. Biz de çok eğlendik. Yalnız filmin giriş sahneleri bizi endişelendirdi en başta. Yoksa uyduruk bir film mi izlemek üzereyiz diye düşündük ama kısa zamanda toparlandı film. Bizi en çok peynir güldürdü.
    Banu hem film, hem kitaplar hakkında yazmıştı bizim dolaba:

  3. Kitabın olanak sağladığı sonsuz hayal gücünün yanında filmin, yönetmeni ve senaryo yazarının hayal gücü ile kısıtlanması garipsenesi bir durum zaten.
    Biz yetişkinler bile afallıyoruz çocuklar ne yapsın?

  4. saftirik greg ile biz de sizin vasıtanızla tanışmıştık bu yaz serinin üç kitabı da alındı ve okundu oğluşum filmin reklamlarını gördüğü andan beri filme gitmek için sabırsızlanıyor bizi saftirik greg ile tanıştırdığınız için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir